Nový prenosný SSD disk od Samsung odomknete odtlačkom prstu

ZDROJ | Samsung

Najrýchlejšia práca s dátami a premiérová čítačka odtlačkov prstov. To je v skratke nový SSD disk Samsung T7 Touch.

Samsung na veľtrhu CES 2020 predstavil novú generáciu svojich prenosných SSD diskov. Samsung T7 Touch je vôbec prvým prenosným SSD diskom, ktorý je vybavený čítačkou odtlačkov prstov. O bezpečnosť sa tiež stará 265-bitové hardvérové šifrovanie AES, použiť môžete aj zabezpečenie heslom.

ZDROJ | Samsung

Ďalšou výraznou prednosťou T7 Touch je rýchlosť dátového toku. Rýchlosť čítania dát je do úrovne 1 050 MB/s, zapisovať môžte do rýchlosti 1 000 MB/s. V porovnaní s predošlou generáciou ide o 2-násobnú rýchlosť, pri porovnaní s HDD diskom je rýchlosť 9,5-násobne vyššia. Tieto rýchlosti používateľ dokáže dosiahnuť cez rozhranie NVMe.

ZDROJ | Samsung

Kompatibilita je zabezpečená pomocou USB Type-C-to-C a USB Type-C-to-A v základnom balení, disk je kompatibilný s operačnými systémami Windows, Mac a Android. Disk je vhodný ako pre profesionálov, tak pre bežných používateľov aj vďaka svojej hmotnosti, ktorá sa zastavila na 58 gramoch. Rozmery disku sú 85 x 57 x 8 milimetrov.

ZDROJ | Samsung

Disk Samsung T7 Touch bude od apríla 2020 dostupný s úložnými kapacitami 500 GB, 1 TB a 2 TB, v čiernej a striebornej farbe. Novinka získala cenu Innovation Awards na veľtrhu CES 2020. Ceny na Slovensku budú nasledovné. 500 GB verzia bude stáť 115,00 €, 1 TB vás vyjde 235,00 € a najvyššia možná úložná kapacita 2 TB sa cenou vyšplhala na 445,00 €.

ZdrojTlačová správa Samsung

Komentáre k článku