Nový náramok FitBit Blaze konečne nepôsobí ako gumová hračka

ZDROJ | Fitbit

FitBit je výrobcom svetovo najpredávanejších fitness náramkov. Modely ako Charge, Charge HR a Surge sa tešia svetovej obľube už niekoľko rokov. Teraz k nim však pribudol nový náramok FitBit Blaze, ktorý na prvý pohľad zaujme svojim dizajnom. Pripomína skôr inteligentné hodinky, ako fitness náramok a tak ho smelo môžete nosiť aj k saku.

https://youtu.be/3k3DNT54NkA

V podstate ho môžete nosiť k čomukoľvek, keďže FitBit Blaze, ktorý spoločnosť prezentovala počas CES 2016 umožňuje jednouchú výmenu náramkov. Celý Blaze je totiž malá kocka umiestnená v hliníkovom rámiku. Jednoducho tak samotný monitor aktivity z náramku vyberiete a vložíte do iného. Blaze sa tak stáva prvým náramkom spoločnosti, na ktorý sa dá pozerať.

Fitbit Blaze 14
ZDROJ | Fitbit

Pozrite siFitbit Surge – smart hodinky pre najnáročnejších

Predchádzajúce náramky totiž boli skôr určené len športovcom. Majitelia Fitbit Blaze budú mať na výber z niekoľkých modelov náramkov. Chýbať nebudú športové náramky, ale ani náramky z kože, či dokonca kovový náramok. Ich cena bude rôzna a bude sa pohybovať od 29,95 € za klasický náramok, 99,95 € za kožený náramok a nakoniec 139,95 € za kovový náramok.

Fitbit Blaze 11
ZDROJ | Fitbit

Samozrejme Fitbit Blaze zvládne všetko to, čo by ste od podobného monitora dennej a nočnej aktivity očakávali. Výpočet aktivít a funkcií, ktoré Blaze zvládne sa dá najlepšie porovnať s minuloročným modelom Surge. Jediným podstatným rozdielom je chýbajúce integrované GPS priamo v Blaze. Náramok samozrejme bude schopný zaznamenávať vašu polohu, ale v tomto prípade sa bude spoliehať na váš smartfón.

Fitbit Blaze 4
ZDROJ | Fitbit

Okrem toho nechýba monitor tepovej frekvencie, či softvérové vylepšenia, ako je napríklad automatické rozpoznávanie športovej aktivity, alebo možnosť plnohodnotne prispôsobiť svoje aktivity.  Fitbit Blaze bude vedieť zobrazovať aj notifikácie z vášho smartfónu, aj keď značne obmedzene. Bude sa totiž jednať len o hovory a správy. Náramok bude schopný pracovať tak s Androidom, ako aj iOS a dokonca aj Windows Phone.

Integrovaná batéria Fitbit Blaze by podľa výrobcu mala stačiť na päť dní používania. Náramok si môžete predobjednať už dnes, pričom jeho cena bude 225,95 €, čo nie je málo.

 

ZdrojFitbit

Komentáre k článku