Nový Lexus LS 500h – Luxus v štýlovom kabáte

Nádherná limuzína zaparkovala v našej redakčnej TECHBOX garáži. Pri pohľade na nový Lexus LS 500h slovo luxus dostáva novú úroveň a nebudeme preháňať, ak povieme, že doslova stratíte slová.

Lexus LS je vlajkový sedan značky s tradíciou už viac ako 30 rokov. Púta pozornosť svojou majestátnosťou, je to jednoducho nadčacová reprezentatívna limuzína s dĺžkou 5,23 metra, ktorá vás ohúri extrémne zaujímavým dizajnom a lakom. To čo však uvidíte vo vnútri prekoná vaše očakávania, je to etalón triedy tak na sedadlách vpredu ako aj vzadu.

Keď si sadnete za volant, budete nadšení. Všade kam sa pozriete číha na vás komfort. Sedadlá sú mimoriadne pohodlné, poteší automatické vyhrievanie či chladenie, stačí si do nich sadnúť. Samozrejmosťou je viacero stupňov masáže a maximálne podrobné nastavenie.

Pozrite siNový Lexus LS má bezpečnostných technológií na rozdávanie

Pred vami je síce digitálny prístrojový panel, ten však budete sledovať minimálne, keďže vás bude ohurovať projekcia head-up displeja s 24-palcovou uhlopriečkou! Luxusnému interiéru svedčia aj analógové hodiny, ktoré sú súčasťou časti pre obrovský 12,3-palcový displej. Vďaka širokému orámovaniu displej pôsobí väčší, ako je. Najväčšou výhodou však je, že je dotykový, prichádza totiž nové rozhranie HMI.

V redakcii nás teší, že nechýba Apple CarPlay či Android Auto, rovnako ale príjemne prekvapí mechanika na CD, čo sa už dnes nevidí. Toto je však limuzína, kde oceníte vlastného šoféra. Zadné sedadlá poskytujú luxus so všetkým, čo k tomu patrí. V stredovej opierke máte dotykový displej s ovládaním sedadiel či clon, tak aby ste si všetko nastavili, čo najkomfortnejšie.

Pozrite siLexus LS 500h – Kam to bude, pane?

Napriek tomu, že pod kapotou Lexus LS 500h máte 6-valec s výkonom 359 koní, vďaka odhlučeneniu ho takmer nepočujete. Vďaka hybridnej technológii však viete jazdiť aj čisto len na elektrický pohon v režime EV. O tom, kedy je Li-Ion batéria zdrojom energie pre elektromotor hybridnej sústavy vás informuje displej prístrojového panela.

A viete, prečo sa nebudete vedieť vynadívať na farbu nového LS-ka? Ide totiž o špeciálny lak, nanášaný v štyroch vrstvách, ktorý má extrémne hladký povrch. Výrobca nami testovanú farbu nazýva strieborná mesačná, je to špeciálny lak, za ktorý si priplatíte 3 900 eur. No výsledok je ohurujúci, nič krajšie sme na aute nevideli. Pri dopade svetla pritom karoséria vyzerá, ako by bola celá z hliníka miestami, akoby bola zrkadlom. Takto si predstavujeme výnimočnosť.

Chcete si ten komfort užiť s nami? Pozrite si naše nové video. Dobrou správou je, že Lexus LS 500h začína na 111 000 eurách vo výbave Elegance, ktorá je už v základe mimoriadne bohatá. My vám však ukážeme výbavu Superior, kde naša limuzína aj s príplatkami vyšla na 162 600 eur! Vrátane unikátneho laku strieborná mesačná, ten jednoducho pri konfigurácii určite zakliknite.

Komentáre k článku