Nový Android (O)ficiálne, privítajme Oreo, najsladší Android zatiaľ

ZDROJ | Google

Po dlhých mesiacoch dohadov a únikov sme sa konečne dozvedeli oficiálne meno nového Androidu, Oreo. Aké novinky prinesie a ktoré zariadenia ho dostanú ako prvé?

https://youtu.be/twZggnNbFqo

Dnes, 21. augusta 2017 sa Američania budú po dlhých 38 rokoch tešiť zo zatmenia Slnka. Google pri tejto príležitosti nechcel chýbať. Na svojej stránke pri tejto príležitosti spoločnosť poskytla vysielanie zatmenia, ako aj konferencie, naživo. Tá sa konala v New Yorku a vyhľadávací gigant nám nezabudol ukázať svoj nový operačný systém, ako i ďalšie detaily.

Pozrite siNový Android O oficiálne odhalený, príde s PIP režimom

Už v marci sme vás informovali o tom, že Google na konferencii vývojárov I/O odhalil verejnosti ďalšiu verziu najpopulárnejšieho mobilného operačného systému na svete. Už vtedy sme sa dozvedeli niekoľko noviniek, ktoré bude Android O ponúkať, vrátane režimu obrázok-v-obrázku (PIP) či zmeny dizajnu notifikácií.

ZDROJ | Android

Teraz sme sa však konečne dočkali oficiálneho názvu, Androidu OreoO určitých novinkách sme vás už informovali, poďme sa teraz pozrieť na bližšie detaily ako aj na to, ktorí používatelia dostanú Óčko ako prví.

Pozrite si8 užitočných no nenápadných funkcií, ktoré prinesie Android 8.0

Najväčšie zmeny by mala nová verzia, ako i po iné roky, priniesť v oblasti rýchlosti, bezpečnosti a efektivity. Google systém prepracoval od základov, pričom pri spúšťaní Google Pixela sľubuje nárast až o 100%. Vylepšená má byť i práca s pamäťou, čo by sa malo dotknúť samotných aplikácií ako aj ich práce v pozadí. Dlhšia výdrž batérie má byť tiež reálna.

Po stránke bezpečnosti sa dočkáme možnosti vymazania obsahu smarfónu diaľkovo vďaka Find My Device, kontrole nainštalovaných aplikácií pomôže služba Google Play Protect. Tá bude skenovať telefón denne, pri nájdení škodlivého obsahu ho automaticky vymaže.

Pribudne dlho ospevovaná funkcionalita Android Instant Apps, ktorá spočíva v otváraní aplikácií bez ich inštalácie. Nepôjde však o ich plnohodnotnú verziu. Pre milovníkov emoji si Android Oreo ďalej nachystal kompletný redizajn smajlíkov.

ZDROJ | Google

Android O sa dostane na prvé zariadenia čoskoro. Google už aktualizáciu posiela operátorom, čo je jedným z posledných krokov pri prechode na novú verziu. Medzi prvé smartfóny bude patriť pochopiteľne rodina Pixelov, Nexus 5x a 6p. Tablet Pixel C dostane update rovnako ako aj Nexus Player. O ďalších zariadeniach vás budeme určite informovať.

Google vydal stanovisko, ktoré poteší majiteľov hneď niekolkých značiek. Podľa spoločnosti sa na Android Oreo môžu tešiť majitelia niektorých zariadení od Essential, General Mobile, HMD Global (Nokia), Huawei, HTC, Kyocera, LG, Motorola, Samsung, Sharp a Sony do konca tohto roka. 

ZdrojAndroid

Komentáre k článku