Nové Ultra HD TV od LG majú aj webOS 3.0 a HDR

ZDROJ | LG

LG na výstave CES 2016 predstavil aj niekoľko nových Ultra HD televízorov. Konkrétne ide o modely 65UH9500, 86UH9550, 65UH8500 a 75UH8550. Asi po vzore Samsungu ich nazýva SUPER UHD televízory, pričom majú ponúknuť vylepšený obraz a zvuk, HDR (High Dynamic Range) a tenký dizajn.

Oba top modely UH9500 a UH9550 sa môžu pochváliť IPS displejmi s funkciami, ako sú True Black panel či Contrast Maximizer. True Black Panel je patentovaná technológia, ktorá má minimalizovať odlesky a zvyšovať kontrastný pomer pre lepší obraz. Úlohou Contrast Maximizer je zas prinášať väčšiu hĺbku a kontrast.

 

LG UH9500 1
ZDROJ | LG

Technológia HDR Plus umožňuje týmto modelom zobrazenie obsahu v rozlíšení Ultra HD HDR. Navyše technológia ULTRA Luminance má zvyšiť kontrast medzi tmavými a svetlými oblasťami, čo výrazne zvyšuje HDR efekt. Vďaka kompatibilným HDR a HDMI portom a konverzii SDR-to-HDR môžu diváci sledovať takmer HDR obsah z ľubovoľného štandardného zdroja.

Pozrite siLG má nové Ultra HD OLED TV hrubé len 2,6 mm

Funkcia ColorPrime Plus Pre od LG má zväčšovať farebný rozsah, ktorý je možné zobraziť na obrazovke. Táto technológia využíva rozšírené spektrum farieb k vykresleniu širšej škály odtieňov. Ďalšou novinkou v top triede je technológia Billion Rich Colors využívajúca 10-bitový panel a 10-bitový výkon procesora. S podporou štandardu novej generácie pre vysielanie BT.2020 sú tieto televízory pripravené aj na najbližšie roky.

LG UHD 2016
ZDROJ | LG

UH9500 je vďaka novému dizajnovému konceptu LG ešte tenší, než jeho predchodca. Výrobca znížil medzeru medzi panelom a zadným krytom šasi, čo sa odrazilo na celkovej hrúbke (6,6 mm) a takmer neviditeľnému rámčeku okolo displeja. Novinka má potešiť aj lepším zvukom. Nová funkcia LG Magic Sound Tuning analyzuje prostredie a prispôsobuje zvuk konkrétnym podmienkam priestoru.

Nižšie, no stále výborne vybavené modely UH8500 a UH8550 tiež ponúkajú funkcie ColorPrime Plus, Billion Rich Colors, ULTRA Luminance a Contrast Maximizer v mierne odlišnom dizajne. Samozrejmosťou je bohatá konektorová výbava či najnovší webOS 3.0. Chýba im však LG Magic Sound Tuning a niekoľko ďalších drobností. Novinky sa na trhu objavia ešte tento rok, ich cena ale známa nie je. Nízka určite nebude nielen kvôli obrovským panelom, ale aj najnovším technológiám.

Pozrite siLG predstavuje novú verziu webOS pre smart TV

ZdrojLG

Komentáre k článku