Nové SUHD TV od Samsungu nemajú takmer žiadny rám

ZDROJ | Samsung

Samsung počas výstavy CES 2016 v americkom Las Vegas predstavil hneď niekoľko nových SUHD televízorov. Dočkali sme sa však aj modelov, ktoré ukazujú, aká bude budúcnosť televízorov v podaní tohto juhokórejského výrobcu.

RECENZIASamsung SUHD Série 8 – tenká nezakrivená TV s výborným obrazom

https://www.youtube.com/watch?v=QWBfZfcGevY

Zásadnou novinkou nových SUHD televízorov je integrácia. Nové TV totiž dokážu v sebe zosúladiť všetky A/V a IoT zariadenia v domácnosti. Z jedného miesta, z obývačky, tak môžete ovládať jediným diaľkovým ovládaním Smart Control nielen TV a k nej pripojené zariadenia, ale aj multiroom audio systémy, smart žiarovky, bezpečnostné prvky, smart kuchynské zariadenia a množstvo ďalších vecí, celkovo vraj vyše 200.

https://www.youtube.com/watch?v=GVA2_lON4_s

Novinky ale majú aj iné vychytávky. Panely Quantum dot nových SUHD TV neobsahujú Cadmium a majú 10-bitovú farebnú hĺbku. Navyše sa výrobca pochválil, že sa poriadne pohral s nastavením panelov pre rôzne svetelné situácie, čo by malo pomôcť hlavne pri sledovaní vysielania počas slnečných dní. Technológiu nazval Ultra Black Technology. Displej majú vraj svietivosť 1 000 nitov.

Samsung SUHD 2016 9
ZDROJ | Samsung

Vlajkovou loďou je model KS9500 SUHD, ktorá bude v predaji žiaľ len v zakrivenej verzii. Zaujímavý je však jej rám, ktorý takmer nie je vidieť. V predaji bude ale celkovo 5 nových sérií vo veľkostiach od 49 do 88 palcov.

Pozrite siCES 2015 | Samsungu nestačia UHD telky, predstavil novú sériu SUHD

Tie prídu aj s novým OS Tizen. Výrobca ho vyšperkoval a pridal viac ako 500 streamingových a stiahnuteľných hier, ktoré môžete nájsť aj v PlayStation Now. Samozrejmosťou je podpora HDR obrazu a teda i certifikácia Ultra HD PREMIUM od UHDA.

Samsung SUHD 2016 5
ZDROJ | Samsung

Novinkou je aj možnosť získania dodatočných informácií o prehrávanom obsahu. Stačí vraj stlačiť tlačidlo EXTRA na diaľkovom ovládaní a objavia sa dodatočné informácie o tom, čo máte práve na displeji.

Appka Smart View na jednoduché zdieľanie obsahu z mobilných zariadení, ktorá bola doteraz dostupná len pre zariadenia Galaxy od Samsungu je po novom dostupná aj pre ostatné Android a iOS zariadenia, ba dokonca aj počítače s Windows.

Samsung SUHD 2016 10
ZDROJ | Samsung

Čerešničkou na torte je dizajn, ktorý je dotiahnutý k dokonalosti z každej strany. Zadná strana noviniek tak neobsahuje zbytočné konektory, stačia dva, ktorými pripojíte všetko potrebné – elektrickú energiu a nový IoT hub. Pritom aj tieto káble majú svoj priestor, takže nerušia celkový dojem.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku