Garmin má nové smart hodinky Garmin fénix série 5

ZDROJ | Garmin Garmin fenix 5

Spoločnosť Garmin, so sídlom vo Švajčiarsku, predstavila na výstave CES 2017 trojicu smart hodiniek zo série Garmin fénix 5 s množstvom funkcií.

Najväčšiu časť z relatívne malého podielu smart hodiniek na trhu tvoria značky ponúkajúce športovo ladené modely, medzi ktoré patria napríklad aj nami nedávno recenzované fitness hodinky TomTom Runner 3 s prijateľnou cenou a množstvom funkcií.

RECENZIAGarmin fénix 5S – najmenší z najlepších

Spoločnosť Garmin sa snaží zaujať trojicou nových hodiniek označených fénix 5, 5S a 5X, ktoré podľa výrobcu dosahujú výdrž na jedno nabitie v rozmedzí 8 dní až po celé 2 týždne, v závislosti od frekvencie používania v takzvanom ,,smartwatch“ móde.

https://youtu.be/x2_PezLgM8s

Garmin fénix 5 dokáže pritom v UltraTrac móde fungovať s aktívnym GPS prijímačom 75 hodín na jedno nabitie.

Samozrejmosťou je odolnosť voči vode do hĺbky 100 metrov a podpora známej platformy Connect IQ prostredníctvom ktorej získate prístup k mnohým ďalším aplikáciám.

Nová séria hodiniek Garmin fénix bude dostupná v troch verziách líšiacich sa rozmermi. Najväčší model Garmin fénix 5X bude mať ako jediná z noviniek rovnako úctyhodné rozmery ako predchádzajúca generácia, no model fénix 5S bude už znateľné menší (47 mm) a hlavne pre útle ženské rúčky bude určený model 5S s priemerom len 42 mm.

Fenix_5_1
ZDROJ | Garmin

Pozrite siGarmin Vivofit Jr. – dizajnový fitness náramok pre vaše deti

Dokonca model Garmin fénix 5S je ešte o niečo menší, a teda jeho priemer činí až takmer neuveriteľných 42 mm, čím výrobca dáva jasne najavo, že aj ľudia s malým zápästím môžu nosiť smart hodinky.

Vďaka novému displeju s väčším rozlíšením a predovšetkým vďaka internému 12GB úložisku, bude model 5X ako prvý fénix v histórií vybavený integrovanými plnefarebnými mapovými podkladmi, ktoré bude možné používať pre plnohodnotnú navigáciu a to nielen v teréne. Zafírové sklíčko chrániace displej s priemerom 51 mm je voliteľné.

Fenix_5_2
ZDROJ | Garmin

Z pohľadu spoločných funkcií môžete rátať so zabudovaným GPS modulom a GLONASS-om, sledovaním srdcového tepu, množstvom módov nielen pre športovcov, VO2max štatistikami (spotreba kyslíka) a mnohými ďalšími.

Všetky tri modely novej rady fénix 5 sú vybavené optickým snímačom, pre meranie tepu priamo na zápästí. Nový spôsob uchytenia QuickFit umožňuje pritom vymieňať remienky rýchlo a bez akéhokoľvek náradia, vďaka čomu budete môcť ešte intenzívnejšie využívať ponuku remienkov rôznych farieb a materiálov, ktoré sú vhodné pre rôzne udalosti a športové aktivity.

Fenix_5_3
ZDROJ | Garmin

Modely Garmin fénix 5 a fénix 5S sa začnú predávať za 600 dolárov (približne 572 eur) a následne najväčší model fénix 5X a jeho menšie alternatívy zo zafírovým sklíčkom za 700 dolárov (približne 668 eur). Všetky verzie uvidíte na pultoch obchodoch v priebehu prvého štvrťroka tohto roka.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojEngadget

Komentáre k článku