Nová séria smartfónov TCL 10 konečne odhaľuje svoj hardvér

ZDROJ | TCL

Čínska spoločnosť TCL na začiatku januára predstavila novú sériu smartfónov TCL 10. Špecifikácie jednotlivých modelov TCL 10 Pro, 10 5G a 10L však spoznávame až dnes, kedy sa už pomaly schyľuje k spusteniu ich predaja.

Ako sa dá vyčítať aj z ich názvov, vlajkovou loďou novej série TCL 10 je model s prívlastkom Pro, ktorý sa môže pochváliť 6,47“ AMOLED displejom s Full HD+ rozlíšením. TCL v tomto prípade stavilo na displej so zahnutými stranami, ktorý síce nie je medzi používateľmi až tak populárny, no na propagačných materiáloch vyzerá o niečo pútavejšie.

ZDROJ | TCL

Smartfónu nechýba certifikácia HDR10, no obsah s vysokým dynamickým obsahom bude natívne podporovať aj v streamovacej aplikácii Netflix. O skrášlenie klasického SDR obsahu sa má postarať technológia NXTVISION priamo z dielne spoločnosti TCL. Drobnú časť obrazovky zaberá výrez v tvare kvapky, v ktorom sa ukrýva 24 Mpx selfie fotoaparát. Snímač odtlačkov prstov je integrovaný priamo pod obrazovku.

ZDROJ | TCL

Na zadnej strane nájdeme zostavu štyroch fotoaparátov, v rámci ktorej je hlavným snímačom 1/1,7“ Samsung GW1 s rozlíšením 64 Mpx a veľkosťou pixelov 0.8µm, resp. 1.6µm po redukcii fotografií z natívneho rozlíšenia na 16 Mpx. Hlavný snímač zvláda nahrávať video v 4K UHD rozlíšení pri 30 snímkach za sekundu.

ZDROJ | TCL

O ultraširokouhlé fotografie sa postará 16 Mpx senzor so 123° záberom. Tretí senzor s rozlíšením 5 Mpx a veľkosťou pixelov 2.9µm má slúžiť na nahrávanie videa v zlých svetelných podmienkach, zatiaľ čo štvrtý 2 Mpx senzor na snímanie hĺbky pri tvorbe portrétových fotografií.

ZDROJ | TCL

V útrobách smartfónu nájdeme možno trochu prekvapivo menej výkonný čipset Snapdragon 675 spárovaný s 6 GB RAM a interným úložiskom typu UFS 2.1 s kapacitou 128 GB, ktoré je možné rozšíriť pomocou microSD karty o ďalších 256 GB. Batéria ponúka kapacitu 4 500 mAh a podporuje aj rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0 výkonom 18 W, vďaka ktorému môže získať 50 % nabitie už za 35 minút na nabíjačke.

Pozrite siSony prichádza s lacnejšími alternatívami k svojim prémiovým slúchadlám

Pri modeli TCL 10 5G urobila spoločnosť trochu zvláštne kroky, vďaka čomu má tento hierarchicky nižšie položený model v sebe výkonnejší čipset Snapdragon 765G aj s 5G modemom. Snímač odtlačkov sa taktiež presúva z pod obrazovky na zadnú stranu smartfónu, pretože na prednej strane je už v tomto prípade 6,53“ LCD displej so 16 Mpx fotoaparátom.

https://youtu.be/tcd5ljSpodM

Zvyškom hardvéru kopíruje model Pro, no pri fotoaparátoch vymieňa 16 Mpx ultraširokouhlý snímač za 8 Mpx snímač a 5 Mpx snímač pre nahrávanie videa v zlých svetelných podmienkach vymieňa za 5 Mpx snímač s makroobjektívom.

ZDROJ | TCL

Najnižší model TCL 10L napokon priamo kopíruje model TCL 10 5G, no stavia na čipsete Snapdragon 665 s 6 GB RAM, zatiaľ čo na zadnej strane má v rámci zostavy fotoaparátov tentokrát 1/2.25” snímač Samsung GM1 s rozlíšením 48 Mpx, makrosnímač s rozlíšením 2 Mpx a snímač hĺbky s rozlíšením 2 Mpx totožný s modelom Pro a 5G. Pri batérii ponúka kapacitu 4 000 mAh, no tentokrát už bez podpory rýchleho nabíjania.

ZDROJ | TCL

TCL 10 Pro má doraziť do predaja v priebehu druhého kvartálu s cenou na úrovni 450 eur. Model TCL 10 5G bude stáť zhruba o 50 eur menej, no vydanie v druhom kvartáli uňho zatiaľ nie je isté. Stihnúť by to mal v tomto období skôr model TCL 10L, ktorý bude stáť zhruba 250 eur.

https://youtu.be/rO0Y6weU2Wc

ZdrojTCL

Komentáre k článku