Nová séria SD kariet EVO a PRO Plus od Samsungu znesie náročné podmienky

ZDROJ | Samsung

Samsung prináša na trh nové SD karty, ktoré okrem vyšších rýchlostí potešia mnohých používateľov aj odolnosťou voči extrémnym podmienkam.

Ide o sériu SD kariet Samsung PRO Plus a Samsung EVO Plus. Poriadia si s nahrávaním (a čítaním) 4K videa a sú na výber v kapacitách 32, 64, 128 a 256 GB.

Modelová rada PRO Plus ponúka sekvenčné rýchlosti čítania 100 MB/s a zápisu 90 MB/s. EVO Plus má nárokovateľnú prenosovú rýchlosť 100 MB/s. Využijú ju teda nielen príležitostní youtuberi, ale aj profesionálni kameramani, či fotografi.

Pozrite siSD karta a jej záhadné popisy, rýchlosti a triedy

Čo sa týka odolnosti, nové karty toho znesú naozaj viac než dosť. Nemalo by im ublížiť ponorenie do 1 metra hlbokej vody na 72 hodín. Prevádzková teplota je udávaná v rozsahu od – 25 °C do 85 °C, rovnako dobre si poradia s röntgenovým žiarením, magnetom a ich magnetickému poľu či pádom z výšky max. 1,52 metra (päť stôp).

ZDROJ | Samsung

Na prvý pohľad sa môže zdať, že takéto extrémne podmienky predsa nezvládne (takmer) žiadne bežné zariadenie – a máte pravdu. Ich extrémnu odolnosť však ocení aj bežný používateľ, stačí, ak mu vypadne smartfón niekde na brehu mora a on ho nájde až po nejakom čase. Aj keď bude zariadenie neopraviteľné, práve dáta uložené na karte prežijú – a tie majú často väčšiu hodnotu než smartfón, či akčná kamerka.

ZDROJ | Fitbit

Koľko zaplatíte za tieto nové karty? Pokiaľ očakávate premrštené ceny, ste na omyle. Sú cenovo dostupné, 32 GB EVO Plus sa predáva za 7 dolárov, zatiaľ čo verzia s 256 GB kapacitou vás vyjde na 40 dolárov. Cena Samsung PRO Plus začína na 10 dolárov (32 GB), najvyššia kapacita vás vyjde na 50 dolárov.

ZDROJ | Samsung

Nová séria SD kariet sa začne predávať ešte tento mesiac s výnimkou 32 a 64 GB verzií PRO Plus, tie budú k dispozícii až od 8. novembra 2020.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku