Nová Motorola one vision prekvapuje displejom, foťákom a cenou 299 eur!

Motorola práve teraz ukázala svetu novú generáciu modelu Motorola one s prívlastkom vision. Ten nemá novinka náhodou, výrobca sa sústredí najmä na displej a fotoaparát. Cenou podlieza konkurenciu.

recenziaMotorola one vision – dostupná vlajková loď, na akú sme čakali

Motorola one vision by mal byť smartfón, ktorý by ste nemali vynechať pri výbere do 300 eur. Už na prvý pohľad chce zaujať spracovaním, kde zadnej časti dominuje lesklý povrch so špeciálnym gradientom. K dispozícii bude v modrej a netradičnej bronzovej farbe.

Všimnite si aj logo výrobcu Motorola, v ktorom nechýba čítačka odtlačkov prstov. V tele je ukrytá 3 500 mAh batéria, ktorú viete rýchlo nabíjať dodávanou 15W TurboPower nabíjačkou. Za 15 minút nabijete smartfón podľa výrobcu na ďalších 7 hodín používania.

Pozrite siMotorola one – trefa do čierneho s Android One

Spredu zistíte, že tento smartfón je iný. Môže za to 21:9 CinemaVision displej s veľkosťou 6,3“ a Full HD+ rozlíšením. Aktuálne ide o jediný smartfón na trhu s týmto formátom displeja a predným fotoaparátom umiestneným v displeji. Motorola vidí, podobne ako Sony, v displejoch s pomerom strán 21:9 budúcnosť.

recemziaMotorola one action – smartfón pripravený na akčné zábery

Výhodou by mala byť najmä lepšia ergonómia, čo by ste mali oceniť pri dlhodobejšom používaní v jednej ruke. Ruka vás podľa Motoroly bude menej bolieť, resp. vôbec. Smartfón je totiž užší a vyšší v porovnaní s inými zariadeniami s podobne veľkým displejom. V tomto prípade je výhodou aj ergonomický dizajn so zakrivenou zadnou stranou smartfónu so 4D sklom, napríklad na rozdiel od modelov Sony Xperia 10, ktoré majú taktiež displej s pomerom 21:9.

Rovnako je výhodou 21:9 displeja viac informácií, ktoré vidíte pri zobrazení na výšku. Vidieť to najmä pri prehliadaní web stránok či pri surfovaní na sociálnych sieťach.

Motorola one vision je zároveň aj prvý smartfón, ktorý na Slovensku ponúkne (okrem Samsungu) procesor Exynos 9609. Podobne ako ponúka Samsung Galaxy A50. Žeby nová kooperácia medzi čínskym a juhokórejským výrobcom? Prekvapí aj AnTuTu so skóre 146 319 bodov. RAM má 4 GB a interná 128 GB pamäť je rozšíriteľná pamäťovými microSD kartami. K dispozícii máte aj Google fotky s neobmedzenou kapacitou pamäte.

Rovnako Motorola one vision ponúka aj čip fotoaparátu od Samsungu, a tak nechýba quad pixel technológia (spája 4 body do jedného pixelu). Rovnakú technológiu ponúka aj predný 25 Mpx fotoaprát. Ten je umiestnený v displeji, avšak narozdiel od nových Samsung smartfónov na ľavej strane namiesto pravej.

Hlavnou hviezdou novinky je však zadný duálny 48 Mpx fotoaparát s veľkosťou pixelu 1,6 mikrometra a svetelnosťou f/1,7. Dokonca nechýba optická stabilizácia. Samozrejmosťou je bokeh efekt, žiarivé farby a verne vykreslené detaily.

Motorola priniesla aj svoj nočný režim nazvaný Motorola Night Vision (nočné videnie). Pri nočných záberoch by ste tak mali vytvárať pekné, jasnejšie fotografie s detailami, ktoré by ste predtým jednoducho nevideli. Výhodou je minimum šumu pri takomto fotografovaní, umelá inteligencia robí v tomto prípade doslova divy. Fotky, ktoré sme videli boli skutočne výrazne živšie a vyslovene krajšie.

Fotoaparát vám automaticky ponúkne možnosť prepnutia nielen do režimu nočné videnie, ale napríklad aj pre fotografovanie portrétov či jedla, podobne ako je to u väčšiny drahších smartfónov. Fotoaparát ponúkne aj Smart composition – kde vám poradí správnu kompozíciu fotografie – rozloženie na tretinky.

Prvýkrát je tu aj Portait lightning, špeciálny režim portrét, ktorý upravuje scénu pri portrétoch vďaka čomu vytvoríte pekné fotografie osôb s rôznym pozadím. Mód je k dispozícii tak pri hlavnej ako aj pri selfie kamere.

Poteší aj Spot color (režim Zvýraznená fareba), teda vybratie jednej farby na fotografii. Fotoaparát má aj zaujímavý režim Kinematograf, vďaka ktorému vytvoríte fotografie s animovanou časťou. Nie je tu veľmi ochudobnené ani video. Nahrávať môžete 4K videá, ale aj spomalené videá 120 fps, tentokrát vo formáte Full HD. Vo videu je možné vypnúť/zapnúť optickú stabilizáciu.

Vďaka čistému OS Android (Android 9) sú tu k dispozícii rýchle mesačné updaty priamo od Google počas obdobia troch rokov. Tešiť sa môžete aj na 2x veľký update s najnovším OS Android. Ani v tomto prípade nechýbajú Moto experiences. Rýchlo si tak viete zapnúť LED diódu, ktorá dobre poslúži ako baterka, fotoaparát či vytvoríte snímky obrazovky.

Novinka sa začala predávať práve teraz, teda presne 15. mája 2019 o 16.31 hod, ihneď po svetovom uvedení v Brazílii, pričom sme jedna z prvých krajín v Európe s týmto modelom. Takže ak si smartfón Motorola one vision kúpite ešte dnes, tak budete určite patriť medzi prvých majiteľov na svete. Pri cene 299 eur sa snaží Motorola one vision ponúknúť prémiu za neprémiovú cenu, teda aspoň podľa slov výrobcu. Čo si o novinke myslíte vy?

Komentáre k článku