Nokia X71 má tri foťáky a jednu dierku v displeji

ZDROJ | Nokia

HMD Global pod značkou Nokia predstavuje zatiaľ iba na Taiwane nový model X71, ktorý ako prvý spomedzi smartfónov fínskej značky má tri fotoaparáty vzadu a namiesto výrezu v displeji rovno dierku.

ZDROJ | Nokia

Po modeloch série X ako X5 či X6 z minulého roka sme sa dočkali aj aktuálne najvybavenejšieho modelu z tejto série. Nokia X71 je aktuálne určené zatiaľ iba pre taiwanský trh, no nie je vôbec vylúčené, že sa pod mierne odlišným názvom (napr. Nokia X7, hoci sa hovorí o Nokii 8.1 Plus) dostane aj do Európy.

Novinka z dielne HMD Global má v rohoch výrazne zaoblený 6,4″ Full HD+ displej s nezvyčajným pomerom strán 19,3:9, ktorý má v sebe výrez na webkameru s rozlíšením 16 Mpx pod f/2,0 optikou a Full HD videom. Potrebné snímače sú ukryté okolo.

ZDROJ | Nokia

Tým, že Nokia X71 nie je vlajkovou loďou, výrobca do nej neosadil to najlepšie čo mohol. Aj napriek tomu ej Snapdragon 660 s grafikou Adreno 512 a 6 GB pamäťou RAM veľmi zaujímavá kombinácia vzhľadom na triedu a hlavne cenu. Tá je po prepočte menej ako 350 €, presne 11 900 TWD.

ZDROJ | Nokia

Vnútornú 128 GB flash pamäť je možné rozšíriť microSDXC kartou. Škoda možno iba 3 500 mAh batérie, ktorá mohla byť vzhľadom na veľkosť tela aj väčšia. Uvidíme v prípadnom teste, ako sa jej bude vodiť. Plusom je však 18W rýchlonabíjanie. Poteší ale opäť čistý operačný systém Android 9.0. Smartfón bude patriť do série Android One.

ZDROJ | Nokia

Azda najväčším lákadlom tejto strednej triedy bude trojitý fotoaparát. Hlavný snímač má mať až neskutočných a hlavne nepotrebných 48 Mpx. Poteší ale optika Zeiss. Druhý širokouhlý fotoaparát má mať 8 Mpx rozlíšenie, tretí snímač ponúkne 5 Mpx rozlíšenie a poslúži na meranie hĺbky scény.

ZDROJ | Nokia

Pod objektívmi je snímač odtlačku prsta. Blesk je nad trojicou objektívov, resp. vedľa v závislosti ako sa na telefón pozeráte. Novinka sa má na tamojšom trhu predávať od konca tohto mesiaca.

ZDROJ | Nokia

ZdrojNokia

Komentáre k článku