Nokia predstavila svoj prvý televízor, podporovať bude aj Dolby Vision!

ZDROJ | HMD Global

Nokia dnes v noci predstavila nielen mobilné novinky, ale po prvýkrát vo svojej histórii aj komerčný televízor. Novinka je síce zatiaľ určená pre indický trh, nie je ale vylúčené, že sa objaví aj na globálnom trhu.

TÉMAZNAČKY | Nokia – vzostupy a pády fínskeho velikána

ZDROJ | HMD Global

Nokia, presnejšie HMD Global ako spoločnosť, ktorá môže využívať značku Nokia na svojich výrobkoch, predstavila vôbec prvý smart televízor s logom Nokie pre indický trh. Novinka má mať 55″ uhlopriečku LCD displeja s rozlíšením 3 840 x 2 160 px, teda 4K Ultra HD.

Displej neponúkne na prvý pohľad nič špeciálne, má mať jas 400 nitov, pozorovacie uhly na úrovni 178°/178°, kontrast 1 200:1 apod., no podporovať má aj Dilby Vision HDR a HDR10. To sa určite zíde aj do budúcna, kedy sa predpokladá ešte rozšírenejšie využívanie HDR obsahu. Plusom má byť aj technológia MEMC (Motion Estimation/Motion Compensation) pre plynulejšie akčné scény. Displej bude mať 50 Hz obnovovaciu frekvenciu.

Chod má mať na starosti 4-jadrový procesor s 1 GHz frekvenciou a len 2,25 GB RAM, ktorému nebude robiť problém ani upscalovanie na 4K UHD obraz. Operačným systémom je bez prekvapenia OS Android TV vo verzii 9.0. K dispozícii bude mať 16 GB internej pamäte. Vo výbave tak nechýba ani Wi-Fi, poteší vo verzii 5, ale ani Bluetooth vo verzii 5.0.

ZDROJ | HMD Global

Na zadnej stene budú 3 HDMI porty (zatiaľ bez konkrétnej špecifikácie), dva USB porty a gigabitový Ethernet. Po vzore iných renomovaných značiek, Nokia má v spodnej časti miniatúrny soundbar s audiosystémom od JBL. Celkový výkon zostavy má byť 24 W. Novinka má podporovať Dolby Audio a DTS Surround, Dolby Atmos ale chýba.

Prekvapením je i to, že HMD Global bude novinku na indickom trhu predávať už od 10. decembra. Cena je 41 999 INR, čo je zhruba 530 €.

ZDROJ | HMD Global

ZdrojIndia Today,Flipkart

Komentáre k článku