Nokia predstavila šikovný mesh router Beacom 1

ZDROJ | Nokia

Sieťový router Beacom 1 doplní prémiový model Beacom 3. Router podporuje štandard 802.11k a má dva gigabitové ethernetové porty. Okrem routra sprístupnila Nokia niekoľko nových funkcii pre svoje Wi-Fi do domácnosti.

Na svete je približne 9 miliárd zariadení s podporou Wi-Fi, no mnoho z nich sa pripája na pomalé Wi-Fi. Môže za to veľa pripojených zariadení, širokopásmové streamovanie, ale aj rôzne druhy rušenia (od suseda, z mikrovlnky, Bluetooth reproduktor). Okrem toho môžu za pomalú rýchlosť aj mŕtve zóny, ktoré sa v domácnostiach s „obľubou“ vyskytujú. Mesh routre sú vhodné práve na riešenie takýchto problémov.

ZDROJ | Nokia

Nokia Beacom 1 je základný Wi-Fi systém pre domácnosti. Poskytne jednoduchý, rýchly a spoľahlivý domáci Wi-Fi smerovač za prijateľnú cenu. Jediné zariadenie dokáže pokryť až 140 m², no v prípade zapojenia troch routerov udáva výrobca pokrytie plochy až do 430 m².

Pozrite siWi-Fi mesh siete budeme môcť vytvárať z akýchkoľvek routerov

Beacom 1 môže tiež kombinovať 2,4 GHz a 5 GHz Wi-Fi s Ethernetom pre optimálne sieťové pripojenie. Podpora štandardu 802.11k zrýchľuje proces vyhľadávania prístupových bodov v blízkosti smerovača a vytvára optimalizovaný zoznam kanálov.

Čo je štandard 802.11k…

Len čo signál aktuálne používaného prístupového bodu zoslabne, zariadenie začne hľadať cieľové prístupové body (AP) uvedené v zozname. V sieti, ktorá zodpovedá 802.11k, ak je AP s najsilnejším signálom zavedený do svojej plnej kapacity, je bezdrôtové zariadenie pripojené k jednému z nedostatočne využívaných AP. Aj keď signál môže byť slabší, celková priepustnosť je väčšia, pretože sa účinnejšie využívajú sieťové zdroje.

Pozrite siTP-Link Deco M5 – jednoduchšie už doma Wi-Fi nenaťaháte

Nový router, podobne ako prémiový model Beacon 3, nájde vďaka inteligentnému výberu ten najlepší možný Wi-Fi kanál pre každé pripojené zariadenie.

ZDROJ | Nokia

Okrem samotného routera zaviedla Nokia niekoľko nových funkcií do Wi-Fi zariadení. Nájdeme tam napríklad:

  • Pre-pairing: softvérové vylepšenie, ktoré predkonfiguruje sadu “Beaconov“ v dvoj- a troj-balení, vďaka čomu sa eliminuje potreba inštalácie každého zvlášť. Používateľ si jednoducho nainštaluje prvý Beacon a ostatné smerovače sa automaticky rozpoznávajú a doinštalujú samostatne.
  • Inteligentný výber kanálov: Beacony rozpoznávajú Wi-Fi aj rušenie Wi-Fi a využívajú Intelligent Channel Selection, aby vždy vybrali najlepší Wi-Fi kanál a pásmo. Ak začne rušeniť susedové Wi-Fi, mikrovlnná rúry alebo Bluetooth reproduktora Bluetooth, Beacon viem, ako sa tomu vyhnúť.
  • Technológia Nokia WiFi Mesh: Beacony od Nokie poskytujú overenú sieťovú technológiu, ktorá umožňuje všetkým týmto zariadeniam spolupracovať tak, aby mali čo optimálne pripojenie. Nokia WiFi Mesh automaticky a spoľahlivo spája Ethernet, 5 GHz a 2,4 GHz Wi-Fi pre pripojenie smerovača. V prípade potreby automaticky presmeruje prevádzku na druhý smerovač. 
  • Mobilná aplikácia Nokia WiFi – prináša intuitívne, jednoduché rozhranie, ktoré poskytuje vizuálnu reprezentáciu Wi-Fi, vrátane mapy, ktorá umožňuje rýchlu lokalizáciu a správu mŕtvych zón. Používatelia môžu tiež rýchlo pristupovať k zoznamom zariadení a možnostiam ich správy.

Základný router Beacon 1 je k dispozícii za 120 eur. Trojbalenie výjde používateľa na 278 eur. Prémiový model Beacon 3 stojí 185 eur, dvojpack 323 eur a trojpack 415 eur.

Beacon 3 v trojsete.ZDROJ | Nokia
ZDROJ | Nokia

ZdrojNokia,Wikipedia

Komentáre k článku