Nokia 9 prinesie najviac foťákov v smartfóne, unikli prvé rendery

ZDROJ | @OnLeaks / 91mobiles

Nokia 9 je už viac ako rok očakávaný top-end model fínskeho výrobcu s čínskym zázemím, ktorý nie a nie prísť na svet. Znovuzrodená Nokia začala síce zhurta predstavením množstva modelov, no ani jeden nepatril medzi svetovú špičku.

ZDROJ | @OnLeaks / 91mobiles

Práve Nokia 9 to má zmeniť. Pri pohľade na uniknuté rendery (počítačom vytvorené pohľady zo všetkých strán) je ale asi každému jasné, prečo nový top model mešká. Predná strana je absolútna nuda, no tá zadná má až 5 fotoaparátov!

Nokia 9 by tak bol prvý smartfón s päticou snímačov na zadnej strane. Škoda, že výrobcovia radšej neskúšajú väčšie snímače a väčšie objektívy, no to príde časom. Nokia 9 by mohla vďaka pätici snímačov prekvapiť konkurenciu kvalitou výsledných záberov.

ZDROJ | @OnLeaks / 91mobiles

Ak totiž softvér vo vnútri dobre skombinuje dáta z jednotlivých snímačov do jedného záberu, výsledkom môže byť veľmi ostrý a farebne verný obraz so špičkovým dynamickým rozsahom. Samozrejme, všetko softvérovo, takže full-frame fotoaparátom sa nikdy nevyrovaná, hoc bude mať fotka výsledné rozlíšenie aj 50 Mpx.

ZDROJ | @OnLeaks / 91mobiles

K životu sa má opäť prihlásiť označenie Pure View, ale aj Zeiss na objektíve, snáď aj všetkých piatich. Presné špecifikácie snímačov ani objektívov nie sú známe. To, na čo sa pozeráte sú stále iba rendery zatiaľ nepredstaveného smartfónu.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=Cd4p69hCgDE

Po hardvérovej stránke má ponúknuť to najlepšie – Snapdragon 845, Adreno 630, 8 GB RAM… Chýbať nemá odolnosť voči vode a prachu, no chýbať bude 3,5 mm audio port. Nahradí ho USB-C port aj pre rýchlonabíjanie vraj až 4 150 mAh batérie.

5,9″ displej nijak nevystúpi z radu, minimálne podľa uniknutých informácií. Má ponúknuť QHD rozlíšenie, pomer strán 18:9 a žiadny výrez. Pod sklom displeja má ale byť snímač odtlačku prstov, čoraz viac obľúbená funkcia u čínskych značiek. Operačný systém má byť najnovší Android 9.0.

ZDROJ | @OnLeaks / 91mobiles

Azda najhoršou správou je to, že HMD Global, výrobca smartfónov Nokia, sa nechystá novinku predstaviť ešte tento rok. Dočkať by sme sa jej mali až v úvode budúceho roka buď na výstave CES 2019, alebo až počas MWC 2019.

ZDROJ | @OnLeaks / 91mobiles

Zdroj91mobiles

Komentáre k článku