Nokia X6 – novinka s duálnym fotoaparátom a ofinkou na displeji

ZDROJ | Nokia

Dlho očakávaná novinka Nokia X6 bola konečne predstavená svetu. Stredná trieda smartfónu bude disponovať duálnym fotoaparátom a horným výrezom na displeji v štýle iPhonu X, ktorému prischol názov ofina.

https://www.youtube.com/watch?v=0P4Qxv9vEN8

Novinka bola predstavená v Číne spoločnosťou HMD Global, ktorá vlastní značku Nokia. 95 % novinky tvorí sklo a zvyšok kovový rámik, ktorý chráni 5,8″ Full HD+ displej s pomerom 19:9, ktorý tvorí tvrdené sklo Corning Gorilla Glass 3.

Ako sme poznamenali na začiatku, Nokia X6 disponuje horným výrezom na displeji, kde nájdeme 16 Mpx webkameru s funkciou Face unlock po vzore iPhonu X. Zároveň však dostanete na zadnej strane aj snímač odtlačku prstu, takže bude na vás, aký druh odomykania smartfónu si vyberiete.

Zadnú stranu smartfónu tvorí duálny fotoaparát – štandardný 16 Mpx + monochromatický 5 Mpx senzor. Všetky snímače disponujú efektami ako rozmazanie pozadia, rozpoznávanie tváre či filtre.

ZDROJ | Nokia

Pozrite siNokia 2 – low-end kráčajúci v šľapajách fínskych legiend

Čo sa týka vnútra, Nokia X6 disponuje čipom Snapdragon 636 SoC, ktorý dopĺňa  4 GB/6 GB RAM. Úložisko tvorí buď 32 GB alebo 64 GB miesta podľa výberu konfigurácie. Nechýba miesto pre druhú SIM kartu, ktoré tiež môžete využiť ako slot na microSD kartu.

Vnútro tiež tvorí 3 060 mAh batéria a pre nabíjanie poteší funkcia Quick Charge 3.0, ktorá by mala zabezpečiť 50 % batérie v priebehu 30 minút. Celý smartfón beží na operačnom systéme Android 8.1 Oreo, no počíta sa tiež s aktualizáciou na Android P.

ZDROJ | Nokia

Pozrite siNokia 7 plus – elegancia navonok, čistota vo vnútri

Smartfón sa začne predávať od 21. mája v troch farebných spracovaniach – biela, modrá a čierna. Smartfón bude zatiaľ dostupný len v Číne za cenu približne 170 eur za 4 GB/32 GB variant.

Na predaj bude aj verzia so 4 GB/64 GB za cenu 190 eur a najdrahšia konfigurácia so 6 GB RAM/64 GB za cenu 224 eur. Veríme, že sa nám už čoskoro tento zaujímavý smartfón dostane do rúk.

ZDROJ | Nokia

ZdrojGsmarena,Nokia

Komentáre k článku