Nokia 2.2 za 99 € ponúkne odomykanie tvárou i čistý Android Pie

ZDROJ | androidcentral.com

Novinka od HMD Global, Nokia 2.2, bola očakávaná a mnohých rozhodne prekvapila. Rozšírila ponuku tých najlacnejších telefónov.

LCD displej má uhlopriečku 5,71-palca, rozlíšenie HD+, 720 x 1 520 pixlov a 293 dpi. Pomer strán je 19:9. V displeji je výrez s 5 Mpx selfie kamerou. Telefón rozhodne nemá ambíciu atakovať bezrámikovú kategóriu. 

Zapracovaný je operačný systém Android 9.0 Pie s Android One programom, teda čistý Android. Nokia sľubuje dvojročnú garanciu aktualizácií operačného systému a trojročnú bezpečnostných aktualizácií. Telefón má byť najdostupnejším modelom, ktorý získa Android Q.

Nokia 2.2 sa pýši Google Asistentom a sľubuje pohodlné ovládanie hlasom. Spoločnosť na hlasového asistenta spolieha do tej miery, že smartfón dostal vlastné tačidlo na aktiváciu asistenta. 

ZDROJ | fonearena.com

Hlavný fotoaparát má 13 Mpx so svetelnosťou f/2.2, zapracovaný je autofocus, skrášľovanie pre portréty, panoráma, Google Lens, časozberný režim. V samotnej prezentácii sa však hovorí, že dôležitejšie sú algoritmy HDR a AI, ktoré sa majú postarať o čo najlepší výsledok pri fotografovaní. Umelá inteligencia si dokonca bude vedieť poradiť so scénami s veľmi slabým osvetlením, výrazne dokáže znížiť šum a vytiahnuť svetlo. Rovnako na tom má byť selfie kamera. Obe kamery zvládajú video v 1080p. Fotoaparátu sekunduje LED blesk. 

Čo by sme v smartfóne s takouto cenovkou neočakávali je odomykanie tvárovou biometriou. Nokia 2.2 ju má. 

Srdcom smartfónu je MediaTek Helio A22 s 4 x 2.0GHz Cortex A53 jadrami. Pamäť RAM má 2 alebo 3 GB. Pri nižšej RAM je úložný priestor 16 GB, pri vyššej 32 GB. Pamäť sa dá rozšíriť pomocou microSD karty. Nokia 2.2 tiež ponúka možnosť Dual SIM.

ZDROJ | fonearena.com

Batéria má objem 3 000 mAh a nabíjať sa bude cez microUSB. Batéria sa bude dať vymeniť, nabíjanie bude len do 5 W. Rozmery sú 145,96 x 70,56 x 9,3 mm a ručička na váhe by sa zastavila na 153 gramoch.

Smartfón je v ponuke v čiernej a oceľovej farbe. Do predaja na Indickom trhu príde 11. júna. Výrobca sľubuje vymeniteľné odolné kryty Xpress-on. Dátum uvedenia na Európsky trh nebol špecifikovaný, avšak má byť čoskoro. 

Zdrojandroidcentral.com,fonearena.com,xda-developers.com

Komentáre k článku