Nissan BladeGlider – 3-sedadlový elektromobil budúcnosti

ZDROJ | Nissan

Japonský Nissan ide s kožou na trh. S novou kožou. Po predstavení pomerne odvážnych tvarov konceptu IDS EV prichádza s ďalším konceptom Nissan BladeGlider. Bodaj by oba modely raz uzreli svetlo sveta… Nie len podľa nás sú omnoho krajšie, ako súčasný dizajn modelov (až na GT-R).

Nissan BladeGlider 2
ZDROJ | Nissan

Nielen názov BladeGlider je nezvyčajný. Najunikátnejší je určite dizajn, ktorý sa len tak nevidí. Nissan BladeGlider je trojsedadlovým plne elektrickým vozítkom, ktoré má výrazne zúženú prednú časť v štýle DeltaWing z pretekov Le Mans. Zároveň BladeGlider nemá strechu.

https://www.youtube.com/watch?v=oLlbGSOogUQ

Vodičovi pritom „nezavadzia“ spolujazdec, vpredu sedí celkom sám. Predná zúžená časť má aj svoju výhodu v lepšej aeorodynamike vozidla. Kvôli úzkej prednej časti ale BladeGlider nemôže mať späťné zrkadlá. Namiesto nich má dvojicu kamier, ktorých obraz sa prenáša na displeje po bokoch tachometra.

Hoci je tvar konceptu prísne športový, samotné vozidlo také nie je. Z 0 na 100 km/h by malo zrýchliť za zhruba 5 sekúnd, maximálna rýchlosť je 190 km/h. O chod sa stará 5 Li-Ion batérii s kapacitou 220 kWh.

Nissan BladeGlider 5
ZDROJ | Nissan

Výkon dvojice elektromotorov je pritom veľmi slušných 268 koní s krútiacim momentom 707 Nm. Nezvyčajný elektromobil má pritom rozmery 4 300 x 1 850 x 1 300 mm, hmotnosť dosahuje 1 300 kg. Viac informácií však Nissan nezverejnil.

Nový Nissan BladeGlider bol verejnosti predstavený v Rio de Janeiro. Kedy a či vôbec sa objaví aj v predaji nie je známe. Skôr to ale bude nie, ako áno.

https://www.youtube.com/watch?v=19cbRz7BtEw

ZdrojNissan

Komentáre k článku