Nintendo odhalilo OLED verziu populárnej konzoly Switch

ZDROJ | Nintendo

Fanúšikovia Nintenda sa môžu tešiť na nové Nintendo Switch (OLED model). Plnohodnotná next-gen konzola sa tak zatiaľ nekoná.

Nintendo Switch patrí medzi najpopulárnejšie herné konzoly. Zároveň spestruje konkurenčný boj medzi hlavnými rivalmi X-Box a PlayStation. Posledných pár mesiacov sa skloňovalo možné next-gen pokračovanie konzoly od Nintenda s vylepšeným výkonom a batériou. Nečakane sme sa však dočkali iba drobného vylepšenia v podobe OLED modelu.

Pozrite siNajmenšia verzia konzoly Nintendo 64 na svete je menšia ako cartridge

Nová konzola si zachovala svoj pôvodný originálny dizajn a prichádza s väčším 7″ 720p OLED displejom a vylepšeným zvukom. Vo vnútri nájdeme miesto pôvodných 32 GB až 64 GB úložisko a zabudovaný LAN port, ktorého absenciu hráči pri pôvodnom modeli kritizovali. Nevýhodou je, že po pripojení k TV sa dočkáte maximálne 1080p rozlíšenia a nie 4K Ultra HD, ktoré je pri next-gen konzolách štandardom.

Poteší aj farebné spracovanie. Pôvodnú hravú modro-červenú vystrieda elegantná čierno-biela po vzore next-gen konzol konkurencie. Samozrejme si však môžete vybrať aj pôvodné farebné spracovanie konzol a množstvo farebných spracovaní Joy-Con ovládačov.

Výdrž batérie by mala dosahovať rovnaké hodnoty ako súčasná verzia Nintenda Switch – približne 9 hodín na jedno nabitie.

ZDROJ | Nintendo

Pozrite siNintendo Direct prinieslo 29 skvelých oznámení a noviniek

Výhodou Nintendo Switch OLED ostáva variabilita hrania v troch režimoch – klasický TV režim, tabletop režim s využitím zabudovaného stojanu alebo handheld režim. Spomínaný stojan je tentokrát polohovateľný a väčší oproti pôvodnému Nintendu Switch.

Nintendo Switch OLED sa začne predávať 8. októbra za cenu 349 dolárov. Všetky hry z Nintenda Switch aj pôvodné Joy-Con ovládače budú fungovať aj na OLED modeli.

ZdrojNintendo

Komentáre k článku