Nintendo Direct prinieslo 29 skvelých oznámení a noviniek

ZDROJ | Nintendo

Prezentácia Nintendo Direct so sebou priniesla množstvo skvelých oznámení na nové hry, porty a pokračovania úspešných sérií.

Super Smash Bros DLC

Prezentácia začala trailerom, ktorý oznámil, že postavy Pyra a Mythra z populárnej hry Xenoblade Chronicles 2, sa objavia v podobe datadisku v druhej populárnej hre Super Smash Bros. Ultimate. Za tieto postavy sa bude dať zahrať už v marci, kedy bude datadisk dostupný.

Fall Guys: Ultimate Knockout

Jedna z najlepších párty hier minulého roku sa dočká portu na Nintendo Switch. Battle Royale multiplayer hra s pôsobivým vizuálom by sa mala objaviť v lete 2021.

Outer Wilds

Ďalšia úspešná hra sa dočká svojho portu na konzolu Nintendo Switch. V Outer Wilds skúmate zničenie planéty, ku ktorému dochádza každých 22 minút. Vy však máte možnosť zbierať dôkazy a postupne zisťovať, prečo k tejto slučke dochádza. Hra bude dostupná v lete 2021.

Famicom Detective Club

Pokiaľ obľubujete japonské anime, potom si určite nenechajte ujsť dvojicu remakov – retro detektívnych hier z 80. rokov s vynovenou grafikou aj hrateľnosťou. Pôjde o dve hry z tejto série: The Missing Heir a The Girls Who Stands Behind, ktoré budú dostupné od 14. mája 2021.

Samurai Warriors 5

Nádherne vizuálne spracovaný najnovší príspevok do hernej série Samurai Warriors. Pôvodne hra dostupná najmä pre PlayStation konzoly, príde v lete na Nintendo Switch.

Legend of Mana

Ďalší remaster, tentokrát kreslenej adventúry Legend of Mana. Tá okrem iného dostala znovu nahratú hudobnú zložku, ktorú si počas hrania môžete porovnať s tou pôvodnou. Novinka bude dostupná na Nintendo Switch od 24. júna 2021.

Monster Hunter Rise

Už 26. marca sa na Nintendo Switch objaví nové pokračovania z úspešnej série Monster Hunter, v ktorej ide o tímový boj proti rôznym príšerám. V rovnaký deň bude k dispozícii aj tematicky nadizajnovaná konzola Nintendo Switch.

Mario Golf Super Rush

Čo by to bolo za Nintendo Direct bez Super Maria. Tentokrát sa objaví v golfovej hre a to 25. júna 2021. Samozrejmosťou hrateľnosti je integrácia pohybových ovládačov konzoly Switch. Okrem tejto hry prídu Super Mario doplnky aj do hry Animal Crossing už 25. februára 2021.

Tales From The Borderlands

Hra z roku 2014, ktorá pôvodne zažila úspech na konzolách a PC, sa vracia tentokrát na konzolu Nintendo Switch. Príbehová adventúra zo sveta série Borderlands sa objaví 24. marca 2021.

Capcom Arcade Stadium

32 arkádových hier od štúdia Capcom si našlo cestu na konzolu od Nintenda. Opäť ide o prerobený port, ktorý už na ostatné konzoly vyšiel.

Stubbs The Zombie

Jedna z najlepších správ bolo oznámenie remastru 16-rokov starej hry Stubbs The Zombie, v ktorej ste hrali za vtipného zombíka a terorizovali mesto. Hra bude dostupná na viaceré konzoly vrátane Nintendo Switch a to už 16. marca 2021.

No More Heroes 3

27. augusta 2021 príde na Nintendo Switch tretie pokračovania akčnej sekačky, ktorá pred niekoľkými rokmi debutovala prvým dielom na konzole Nintendo Wii.

Neon White

FPS odohrávajúca sa v nebi? Aj takto môže vyzerať spracovanie bláznivého nápadu, v ktorom musíte na nebesiach vystrieľať množstvo nepriateľov. Hra by mala na Switch doraziť v zime 2021.

DC Super Hero Girls: Teen Power

Superhrdinská akcia z kresleným vizuálom podľa rovnomenného seriálu bude na Switch dostupná od 4. júna 2021.

Plants VS. Zombies: Battle for Neighborville Complete Edition

Plants VS Zombies konečne aj na Nintendo Switch a to už 19. marca 2021. Port skvelej multiplayerovej hry, ktorá pôvodne vyšla v roku 2019 na PC, PS4 a Xbox One sa tak objaví aj na konzole od Nintenda.

Miitopia

Postavičky, ktoré si môžete vytvoriť v rámci Nintenda ako avatarov, môžete poslať plniť misie do kráľovstva Miitopia, ktoré sa tak stáva doplnkovou RPG hrou v rámci konzoly. Pôvodná hra z Nintenda 3DS bude dostupná na Nintendo Switch 21. mája 2021.

Project Triangle Strategy

Čo sa týka nových projektov, oznámená bola RPG ťahová stratégia Triangle Strategy, ktorá by mala na Nintendo Switch doraziť v roku 2022. Demo sa dá vyskúšať už teraz.

Star Wars Hunters

Výborná správa pre všetkých fanúšikov Hviezdnych vojen je oznámenie novej strielačky z tohto sveta. Príbehovo sa dostaneme medzi epizódy VI a VII. Dočkáme sa ešte tento rok.

Knockout City

Bláznivá vybíjaná vo futuristickom meste ako multiplayerová hra dorazí na Nintendo Switch a ďalšie platformy 21. mája 2021.

World’s End Club

Hra o prežitie vo vyľudnenom Tokiu. To je motív novej 2D adventúry, ktorá sa objaví pre Nintendo Switch 28. mája 2021.

Hades

Majiteľov konzoly Nintendo Switch zaručene poteší, že jedna z najlepších hier minulého roku, Hades, sa objaví aj na ich konzole v podobe fyzickej kópie so soundtrackom či artbookom. Verzia bude dostupná od 19. marca 2021.

Ninja Gaiden: Master Collection

Kolekcia troch skvelých hier v podobe nového remastru. Brutálna japonská sekačka dorazí na Nintendo Switch 10. júna 2021.

Hyrule Warriors: Age of Calamity

Populárna hra Hyrule Warriors dostane datadisk pass, ktorý bude obsahovať dve vlny nového obsahu. Prvá príde už v júni a druhá v novembri.

Bravely Default II

Už o pár dní 26. februára dorazí na Switch nádherná adventúra o štyroch hrdinoch, ktorí sa túlajú a bojujú v ťahových bojoch.

Ghosts ‚n Goblins Resurrection

25. februára 2021 dorazí na Nintendo Switch ďalšia novinka. 2D sekačka, ktorá disponuje aj lokálnym kooperatívnym režimom.

SaGa Frontier Remastered

Návrat do sci-fi sveta v podobe remastru SaGa Frontier. Hra bude dostupná 15. apríla.

Apex Legends

Ďalšia známa hra, tentokrát FPS multiplayer akcia, v ktorej proti sebe bojujete v rôznorodých svetoch. Hra dorazí 9. marca 2021.

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD

Pokračovanie Breath of Wild je zatiaľ v nedohľadne, no dočkali sme sa aspoň oznámenia HD remastru titulu z roku 2011. Remaster bude dostupný 16. júla 2021. Nebude chýbať ovládanie cez pohybové ovládače.

Splatoon 3

Poslednou novinkou bolo oznámenie pokračovania úspešnej multiplayerovej hry, v ktorej zápasíte pomocou farieb. Hra by mala vyjsť v roku 2022.

ZdrojNintendo YouTube

Komentáre k článku