Netgear rozširuje svoje portfólio mesh systémov o model Nighthawk WiFi 6

ZDROJ | Netgear

Globálny dodávateľ inovatívnych sieťových produktov prináša na trh novú sériu mesh systémov. Netgear Nighthawk WiFi 6 ponúka stabilné a rýchle pripojenie až do plochy 418 m2 a pokročilé možnosti správy. Samozrejmosťou je podpora nového štandardu Wi-Fi 6.

ZDROJ | Netgear

Dvojpásmový mesh systém Nighthawk WiFi 6 reaguje na všetky súčasné, ale i budúce potreby moderných domácností. Tam, kde je sieť pomalá a preťažená, prinesie výrazné zrýchlenie. Wi-Fi 6 má oproti predchádzajúcej generácii štyrikrát lepší výkon a väčšiu kapacitu siete. Dostatočný výkon zabezpečuje štvorjadrový 1,5 GHz procesor.

Pokročilé funkcie, napríklad OFDMA, MU-MIMO, Smart Connect a dynamické QoS zabezpečí spoľahlivé bezdrôtové pripojenie do rýchlosti 1,8 Gb/s, bez ohľadu na počet pripojených zariadení. Systém je kompatibilný s 802.11ac/n/a/g/b.

Vysoké zabezpečenie mesh systému Nighthawk WiFi 6 zaisťuje niekoľko bezpečnostných funkcií v podobe WPA3, podpory VPN, secure boostu a oddeleného prístupu pre hosti.

Pokrytie Wi-Fi signálom do 418 m2 zaisťuje kombinácia explicitného beamformingu a štyroch interných antén s výkonnými zosilňovačmi. V prípade potreby je možné toto pokrytie flexibilne zväčšovať pomocou doplnkových satelitov (139 m2/satelit).

Pozrite siPotrebujete prepojiť budovy na vzdialenosť 3 kilometrov? NETGEAR má riešenie

Nastavovanie výrazne uľahčuje mobilná aplikácia Nighthawk (Android a iOS). Pomocou nej získa používateľ ľahký prístup k množstvu pokročilých sieťových funkcií, ktoré si môže upravovať podľa vlastných potrieb. Nighthawk sa týmto odlišuje od mesh systémov rady Orbi, ktoré sú určené predovšetkým na čo najjednoduchšie použitie.

ZDROJ | Netgear

Mesh systém Netgear Nighthawk WiFi 6 je k dispozícii v kombinácii router a jeden satelit (MK62) alebo jeden router a dva satelity (MK63) za koncové ceny 291 €, resp. 367 € za model MK63.

ZdrojTS

Komentáre k článku