NETGEAR prináša prvý Wi-Fi Mesh s reproduktormi a službou Amazon Alexa

ZDROJ | NETGEAR

Firma NETGEAR je známy výrobca sieťových produktov nielen pre firmy, ale aj pre bežných používateľov. Na nich je zameraný aj ich najnovší produkt, bezdrôtový Mesh systém so satelitom Orbi Voice. Okrem šírenia Wi-Fi signálu dokáže táto zaujímavá zostava reprodukovať kvalitný zvuk a má hlasového asistenta.

Orbi Voice ponúka vysoko kvalitné bezdrôtové pripojenie v celej domácnosti. Dosahuje to vďaka špeciálnej trojpásmovej Wi-Fi technológie, ktorá je vytvorená medzi satelitom a ďalšími zariadeniami z radu Orbi. Tie dokážu s routerom komunikovať maximálnou rýchlosťou až 3 Gb/s (1733 + 836 + 400 Mb/s) a to bez ohľadu na počet práve pripojených zariadení. Rozsah pokrytia Wi-Fi signálom je slušných 186 m².

Pozrite siNETGEAR napratal do Wi-Fi Mesh systému Harman Kardon a Alexu

Čím sa zostava Orbi Voice odlišuje od konkurencie je integrácia hlasového asistenta Amazon Alexa a hlavne osadenie prémiovým audio systémom Harman/Kardon. Ten obsahuje 9 cm woofer s 2,5 cm výškovým meničom a premenia tak satelit Orbi na kvalitne hrajúci reproduktor. Aby hlasový asistent dobre porozumel príkazom používateľov, sú v ňom tiež umiestnené štyri mikrofóny obsahujúce funkciu vzdialeného rozpoznania hlasu. Amazon Alexa tak dokáže ovládať hudobné streamovacie služby, zisťovať požadované informácie (počasie, televízny program, nehody na cestách) či spravovať príslušenstvo v inteligentnej domácnosti.

ZDROJ | NETGEAR

 

Pozrite siČo je to Wi-Fi mesh? Od hviezdy k mriežke

Táto zostava má označenie RBK50V a skladá sa z routra Orbi (AC3000) a satelitu Orbi Voice (AC2200). Router je vybavený výkonným štvorjadrovým procesorom, šiestimi internými anténami, štvoricou gigabitových ethernetových portov a jedným USB portom. Satelit je okrem spomínaných technológií osadený dvoma gigabitovými ethernetovými portami.

Plynulé streamovanie do viacerých zariadení súčasne umožňuje technológia MU-MIMO, zostava vie vytvoriť samostatnú Wi-Fi sieť pre návštevy a automaticky sa postará o potrebné aktualizácie softvéru.

Orbi Voice je kompatibilný so všetkými poskytovateľmi internetu, pomocou mobilnej aplikácie si používateľ jednoducho nakonfiguruje nastavenia a správcu zariadenia. Aplikácia je k dispozícii pre Android aj iOS, slúži tiež ako ovládač audio systému a služby rodičovskej kontroly Circle.

Mesh systém NETGEAR obsahujúci router Orbi a jeden satelit Orbi Voice sa dá kúpiť za 545 eur. Samostatný satelit Orbi Voice bude možné dokúpiť od decembra 2018 za 350 euro.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku