Netgear Orbi WiFi 6 ako prvý podporuje najnovší štandard Wi-Fi AX

ZDROJ | Netgear

Popredný dodávateľ sieťových produktov ako prvý predstavil novú generáciu bezdrôtového mesh systému. Netgear Orbi WiFi 6 ponúka až štyrikrát väčšiu kapacitu bezdrôtového pripojenia s kombinovanou rýchlosťou 6 Gb/s.

Systém Orbi WiFi 6 je navrhnutý tak, aby zodpovedal nielen súčasným, ale aj budúcim požiadavkám domácností. Už dnes sú moderné domácnosti vybavené množstvom inteligentných zariadení s podporou širokopásmových aplikácií, napríklad pre streamovanie hier a videa. Tie kladú veľké nároky na domácu Wi-Fi sieť.

Príchod štandardu Wi-Fi 6 prináša používateľom väčší počet streamov, ktoré zvyšujú kapacitu siete a poskytnú im tak rýchle a plynulé pripojenie pre všetky zariadenia v sieti.

ZDROJ | Netgear

Orbi WiFi 6 má trojpásmovú Wi-Fi technológiu FastLane3 s 12 streamami, ktoré využívajú bezdrôtový 5 GHz kanál na vzájomnú komunikáciu medzi routrom a satelitom. Táto technológia spolu v kombinácii s výkonným štvorjadrovým procesorom s taktom 2,2 GHz, najnovším štandardom Wi-Fi 6 a technológiami MU-MIMO a Beamforming poskytne pokrytie domácnosti do rozlohy až 465 m2.

Pozrite siNetgear má WiFi 6 router pripravený na streamingovú budúcnosť

Osem výkonných antén so zosilňovačmi sa postará o veľmi spoľahlivý, stabilný a rýchly prenos dát. Súčasťou zariadenia je aj štvorica gigabitových etehrnetových LAN portov, plus jeden 2,5 GB WAN port v routeri.

Súčasťou Orbi WiFi 6 je mobilná aplikácia Netgear Orbi, ktorá zároveň uľahčuje jednoduché nastavenie a správu systému. Pomocou nej získa používateľ prehľad o stave svojej domácej siete a pripojených zariadení s možnosťou ich vzdialenej správy. Aplikácia tiež umožňuje vytvorenie siete pre hostí ako aj test rýchlosti pripojenia. Celý systém je kompatibilný so službami Amazon Alexa a Google Assistant.

Keďže ide o špičkové zariadenie, jeho cena je vyššia, ako pri bežných mesh systémoch. Netgear Orbi WiFi 6 sa začne predávať od budúceho mesiaca za koncovú cenu 699 dolárov.

ZdrojNetgear

Komentáre k článku