Netgear Orbi – výkonný mesh router s netradičným dizajnom

ZDROJ | Netgear

Netgear prichádza s novým routerom série Orbi. Tento model dokáže spolu so satelitmi pokryť 1 830 štvorcových metrov, napriek tomu jeho cena ostala na prijateľnej úrovni.

Novinka má „romantické“ označenie Orbi WiFi System (RBK13) AC1200. Predáva sa v dvoj-, troj- alebo štvorbalení. Router aj satelity majú rovnaký dizajn a veľkosť (10,4 x 10,4 cm, výška 6,9 cm).

ZDROJ | Netgear

Mesh systém funguje podobne ako v prípade iných sieťových systémov. To znamená, že aj keď si používateľ zakúpi základný model (router a jeden satelit), neskôr si môže dokúpiť ďalšie satelity a rozšíriť si dosah siete.

Pozrite siNetgear Orbi Pro – Konečne Wi-Fi v celom dome?

Smerovač poskytuje Wi-Fi rýchlosťou až 1,2 Gbps, podporuje MU-MIMO pre simultánne streamovanie dát, obsahuje dve výkonné interné antény. Poháňa ho štvorjadrový 710 MHz procesor. Keďže ide o dvojpásmový smerovač, podporuje pásma 2,4 GHz (400 Mbps) a 5 GHz (866 Mbps).

Vďaka aplikácii Orbi sa dá smerovač jednoducho nakonfigurovať a následne spravovať vlastnú domácu Wi-Fi sieť. Aplikácia je k dispozícii pre systémy iOS aj Android.

ZDROJ | Netgear

Sieť Wi-Fi Orbi Dual Band Mesh je zabezpečená antivírusovou ochranou Netgear Armor, ktorá je zabudovaná do smerovača a satelitov na ochranu mobilných zariadení a počítačov používateľov. Antivírusové programy Netgear Armor poskytujú ochranu údajov pre neobmedzený počet zariadení, v cene routera je však bezplatne len prvý mesiac.

Pozrite siNetgear Orbi WiFi 6 ako prvý podporuje najnovší štandard Wi-Fi AX

Zariadenia ďalej ponúka inteligentnú rodičovskú kontrolu Circle a správu online obsahu. Majú viacero filtrov poskytujúcich možnosť urobiť vlastné konfigurácie a nastavenia vhodné pre vek každého člena rodiny. Ďalej umožňujú prispôsobenie pre rôzne aplikácie, webové stránky, blokovanie reklám a bezpečné vyhľadávanie.

ZDROJ | Netgear

Router je kompatibilný so všetkými poskytovateľmi internetových služieb a je vhodný pre domácnosti využívajúce rýchlosť viac ako 50 Mb/s. 

Cena základného balíka je 129 dolárov, pokryje zhruba 910 m². Router a dva satelity výjdu na 229,99 dolárov.

ZdrojNetgear

Komentáre k článku