Neffos X – nový rad smartfónov od TP-Link

ZDROJ | TP-Link

Aký typ produktov sa vám vybaví pri značke TP-Link? Predpokladáme, že sieťové zariadenia. A poznáte značku smartfónov Neffos? Väčšina z vás zrejme zatiaľ nie. Preto by ste ani nepovedali, že za nimi stojí práve TP-Link. Ten na výstave IFA 2016 predstavil nový rad smartfónov Neffos X.

https://www.youtube.com/watch?v=zmykYTEqMZA

Pozrite siBezdrôtový reproduktor Groovi Ripple BS1001 schováte do vrecka

Neffos X series 02
ZDROJ | TP-Link

Značku Neffos zaviedla spoločnosť TP-Link v roku 2015 a v januári tohto roku uviedla na trh prvý rad smartfónov Neffos C. Koncom júna 2016 sme sa dočkali prvých smartfónových zástupcov radu Neffos Y. No a v Berlíne uzreli svetlo sveta dva nové smartfóny Neffos X1 a X1 Max.

Neffos X series 07
ZDROJ | TP-Link

Tieto nové smartfóny, hoci sú od výrobcu atypického pre tento segment, nechcú hrať „druhé husle“. Na jednej strane to potvrdzuje ich cena, ktorú vám prezradíme nakoniec, a na druhej hardvérová výbava. Tá sa síce neradí k top špičke, ale strednú triedu bezpečne atakuje.

Neffos X series 08
ZDROJ | TP-Link

Neffos X1 má 5” HD displej vsadený do celokovového tela rozmerov 142 x 71 x 7,95 mm. Poháňa ho 8-jadrový procesor MediaTek Helio P10 s grafikou Mali-T860MP2. Spoločnosť im robí 3 GB alebo 3 GB RAM. Aj vnútorná pamäť má dva stupne, 16 GB prípadne 32 GB. V oboch prípadoch je možné ju doplniť microSD kartou do 128 GB.

Pre zadný fotoaparát výrobca použil 13 Mpx BSI snímač od Sony. Optiku so svetelnosťou f/2,0 tvorí 5 členov a zaostrovaniu napomáha fázová detekcia. K prisvetleniu poslúži dvoj tónový LED blesk. Predná selfie kamera má 5 Mpx snímač. Smartfón má aj snímač odtlačkov prstov, odomykajúci telefón za 0,2 s.

Pri Neffos X1 využijete dve SIM karty rozmeru Nano, pripojíte sa s ním k sieťam LTE a bezdrôtovo sa pripojíte aj cez Dual-band Wi-Fi. Pozičný systém zahŕňa podporu GPS, GLONASS a dokonca aj GALILEO. Energiu smartfónu dodáva 2 250 mAh batéria.

Druhý zo smartfónov, Neffos X1 Max, nemá svoj prídomok náhodne. Je väčší s rozmermi 152,8 x 76 x 7,75 mm. V jeho kovovom tele je osadený 5,5” Full HD displej. Pamäťová nádielka sa skladá z kombinácií RAM/ROM 3/32 GB, alebo 4/64 GB. To už je slušná nádielka.

Neffos X series 04
ZDROJ | TP-Link

Medzi X1 a X1 Max je ešte jeden pochopiteľný rozdiel. A tým je kapacita batérie. Jej hodnota v modeli Max je 3 000 mAh. S ňou by už niečo mal vydržať. Ostatnú výbavu, teda procesor Helio P10, fotoaparáty, Dual SIM atď. majú oba smartfóny rovnakú.

Neffos X series 05
ZDROJ | TP-Link

No a aká je teda ich cena? U modelu Neffos X1 sa začína na 199 € a u X1 Max je od 249 €. Neznie to lákavo? Smartfóny sa budú predávať vo farbách Cloudy Grey a Sunrise Gold a na trh sa dostanú vo štvrtom kvartáli 2016. Že by sme sa ich dočkali aj u nás?

https://www.youtube.com/watch?v=HTtfMHVBOV0

ZdrojTP-Link - Neffos

Komentáre k článku