Nechcete fotoknihu? Už aj Google ponúka službu Photo Books

ZDROJ | Google

Po minuloročnom predstavení služby Google Photo Books v USA prichádza táto možnosť vytvorenia vlastnej fotoknihy aj do Európy, konkrétne do Nemecka, Francúzska a Veľkej Británie.

Konkurencia od veľkých technologických hráčov začala doliehať aj na tradičných poskytovateľov obľúbenej služby – fotoknihy. Pretože, aj keď sa už dávno nefotí na kinofilmy, popularita fotografií, ktoré máte fyzicky v ruke pretrváva. Akurát sa už teraz nechodí do fotolabov s negatívmi, ale v pohodlí domova si aj menej zdatný používateľ vytvorí fotoknihu podľa svojich predstáv.

Apple ponúka takúto službu už dlhší čas, teraz sa pripája aj Google. Minulý rok túto službu predstavilo v USA, začiatkom roka v Kanade a teraz prišli na rad niektoré európske krajiny.

ZDROJ | Google

Vo Veľkej Británii výjde zákazníka 7-palcová kniha v mäkkej väzbe na 11,99 libier s 20-timi stranami, každá ďalšia stránka stojí až 0,49 libier, maximálne 100 strán. 9-palcová kniha v tvrdej väzbe stojí 22,99 libier (20 strán + 0,69 libry za každú ďalšiu stranu). Zaujímavo pôsobí fakt, že knihy sa tlačia (zrejme) v USA a tak si zákazník priplatí aj za dopravu. Ekonomická doprava (7 až 10 dní) je za 4,69 libier pre 7-palcovú fotoknihu a 5,99 libry pre väčšiu. Prioritná doprava (4-7 dni)  je 12,99 pre oba formáty.

Pozrite siTestovali sme najlepšie fotoknihy na Slovensku, ktorá je naj?

Ceny vo Francúzsku sú o máličko nižšie. 7-palcová kniha vychádza na 12,99 eur (20 strán + 0,49 eur za každú ďalšiu stranu). Fotokniha v tvrdej väzbe stojí 22,99 eur (20 strán + 0,69 za ďalšiu). Ekonomická doprava stojí 5,99 eur pre obidve verzie a urýchlená 13,99 eur pre obe veľkosti.

ZDROJ | Google

Ako to už býva, táto služba zatiaľ na Slovensku nie je a nevedno kedy a či vôbec príde. Mnohým z nás však budú viac chýbať iné služby od Googlu. Napríklad po slovensky hovoriaci hlasový asistent.

ZdrojGSMArena

Komentáre k článku