Na Slovensku si môžete kúpiť microLED telku za cenu nového bytu v Bratislave!

ZDROJ | Samsung

Byť prvý a lepší než najlepší? Práve teraz máte obrovskú šancu stať sa víťazom a zaobstarať si ten najluxusnejší televízor na slovenskom trhu. Nebude to však lacné a určite sa na ňu len tak ľahko nepozriete v obchodnom centre. Prečo?

Samsung uviedol na náš trh technologicky najvyspelejší televízor, aký sa dá v súčasnosti kúpiť. Model Micro LED MNA110MS1ACXXH má obrovskú obrazovku s uhlopriečkou 110 palcov so zobrazovacím panelom microLED. Ako sa vám páči jeho bezrámikový dizajn?

ZDROJ | Samsung

MicroLED technológia sa tak po prvý raz dostáva do domácností, doteraz sa používala v priemyselných paneloch, napr. v Samsung The Wall.

Pozrite siSamsung microLED televízory prídu aj pre masy, ale iba tie najmajetnejšie

Technológia microLED nepoužíva podsvietenie, ani farebné filtre, ktoré majú bežné displeje. Vytvára svetlo z vlastných štruktúr pixelov. Vďaka tomu má obraz 100 % farebného gamutu DCI a Adobe RGB. Používatelia dostanú realistické farby a jas vďaka 4K rozlíšeniu a 8 miliónom obrazových samostatne svietiacich anorganických diód.

ZDROJ | Samsung

K dispozícii je tiež funkcia 4Vue (Quad View), pomocou ktorej si môžete zobraziť až štyri samostatné obrazovky z rôznych zdrojov. K televízoru je možné pripojiť externé zariadenia, čo ocenia napríklad hráči. Dokážete si zobraziť jednotlivé okná, alebo rozličné pohľady na tú istú scénu.

Televízor nesklame ani zvukom. Ponúka 6.2.2-kanálový priestorový zvuk Dolby 5.1 s technológiou Majestic Sound. Doma teda nebudete potrebovať žiadne externé reproduktory, aby ste si mohli vychutnať plnohodnotné domáce kino.

ZDROJ | Samsung

Celú obrazovku tvorí 25 miliónov LED diód, ktoré sú od seba vzdialené iba 0,6 mm. O obrazový výkon sa stará MICRO AI procesor, televízor beží na operačnom systéme Tizen. Bezdrôtovú konektivitu zabezpečuje Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.2.

Samozrejmosťou je podpora všetkých možných (nových i starších) štandardov – od HDR po HDR10+, Dolby Vision či HLG.

Samozrejme, takéhoto „drobčeka“ si do garsónky kupovať nebudete. Samsung udáva, že ide o 110″ model, v skutočnosti má niečo menej, 242 x 136 x 25 cm. Hmotnosť samotnej telky je (bez podstavca) 87 kg, celé balenie má 125 kg. Nemusíte sa však obávať, v cene 149 999 eur máte zahrnutú aj profesionálnu inštaláciu. Obrazovka sa skladá z dvoch subpanelov, preto je nutné ich kalibrovanie priamo na mieste inštalácie. Súčasťou balenia je držiak na stenu. V prípade, že by ste si priali stojan, môžete si ho dokúpiť  za 799 eur.

Pozrite siMini LED TV nie je microLED TV, je medzi nimi obrovský rozdiel

„MicroLED predstavuje najpokročilejšiu obrazovú technológiu, ktorej základom sú samo svietiace RGB LED diódy. Na rozdiel od OLED sú anorganického pôvodu a spracúvajú farby na 20-bitovej úrovni. Výsledkom sú úplne realistické farby aj kontrast, pričom obraz je rovnako kvalitný z akéhokoľvek uhla,“ povedal Michal Forejt, riaditeľ divízie spotrebnej elektroniky.

ZDROJ | Samsung

Keďže na Slovensku nie je k dispozícii vzorka tohoto unikátneho modelu, Samsung ponúka vážnym záujemcom osobnú konzultáciu so slovenským produktovým manažérom.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku