Na ceste k nulovým emisiám. Nové hybridy GLC a GLE od Mercedes-Benz

ZDROJ | Mercedes-Benz

Vyhráva ten, kto dobíja! Mercedes-Benz inovuje svoje najviac populárne SUV modely elektrifikovanými motormi. Ako dokáže nemecká automobilka vyhovieť požiadavkám zákazníkov, ktorí si pýtajú impozantné autá s nízkou spotrebou a ešte menším dopadom na životné prostredie? Nové hybridné GLC a GLE dobíjateľné zo siete ponúkajú dokonalú rovnováhu vo všetkých aspektoch.

Nové hybridy, ktoré je možné dobíjať zo siete, GLC a GLE, kombinujú klasické spaľovacie motory s elektromotormi. Vďaka tomu dokážete jazdiť na krátke trasy úplne bez emisií. Šikovne kombinujú výhody dvoch svetov – v meste jazdíte čisto na elektrinu a pri dlhších trasách využívate dojazd spaľovacieho motora.

Nová GLC je atlét aj do mesta

Nová GLC sa prezentuje suverénne a dynamicky ako nikdy predtým. Mercedes-Benz dal novej GLC športovejší vzhľad, svalnaté plochy a výrazné detaily. O výrazný exteriér sa postará nápadné vedenie línií. Prepracovaná bola nielen maska chladiča, spojler predného nárazníka ale aj sériové vysokovýkonné LED svetlomety, ktoré pripomínajú  pochodeň. Tento svetelný znak typický pre značku s hviezdou je teraz ešte lepšie rozpoznateľný. Nová grafika neobišla ani zadné LED svietidlá, ktoré spolu s nárazníkom a výfukmi potvrdzujú atletický charakter auta.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Inováciami prešiel aj interiér auta, ktorý spája inteligenciu s ergonómiou. Interiér novej GLC sa vyznačuje ušľachtilými materiálmi, precíznym spracovaním a dokonale plynulými tvarmi. Pribudol infotainment MBUX (Používateľský zážitok Mercedes-Benz) s dotykovým multimediálnym displejom, inteligentným hlasovým ovládaním aktivovaným zvolaním „Hey Mercedes“, navigáciou s rozšírenou realitou, konektivitou či intuitívnym používateľským rozhraním.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Najväčšiu revolúciu v prípade modelu GLC však rozhodne treba hľadať pod kapotou. O pohon sa stará dvojlitrový benzínový štvorvalec s výkonom 155 kW (211 k) resp. dvojlitrový dieselový štvorvalec s výkonom 143 kW (194 k), ktoré sú kombinované s elektromotorom dodávajúcim extra výkon 90 kW (122 k). Táto kombinácia prináša systémový výkon 235 kW (320 k) resp. 225 kW (306 k) a rozbehne stredne veľké SUV z 0 na 100 km/h iba za 5,7 resp. 6,2 sekúnd.

O vynikajúce jazdné vlastnosti na ceste aj v teréne sa stará náhon všetkých štyroch kolies 4MATIC. Maximálna rýchlosť dosahuje hodnotu 230 km/h, pričom v čisto elektrickom režime môžete jazdiť rýchlosťou do 130 km/h s dojazdom 42 – 50 v prípade benzínového resp. 40 – 45 kilometrov (WLTP) v prípade dieselového hybridu dobíjateľného zo siete.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Nová GLE je dieselovo-elektrickým rekordérom

Hybridná GLE 350 de 4MATIC dobíjateľná zo siete je výnimočná na mnohých frontoch. Vozidlo disponuje najmodernejšími asistenčnými jazdnými systémami od Mercedes-Benz, vďaka ktorým sa úroveň aktívnej bezpečnosti ešte viac zvýšila, a to nielen v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Niektoré funkcie inteligentného jazdenia, ako napríklad aktívny asistent jazdenia v dopravných zápchach, sú jedinečné aj mimo segmentu vozidiel SUV.

Mercedes-Benz GLE získal od Euro NCAP najlepšiu známku pre čiastočne automatizované asistenčné systémy vo vozidle. Nové inteligentné systémy v GLE podporujú a výrazne odbremeňujú vodiča pri každodennom jazdení v mnohých situáciách. Upozorňujú s cieľom odvrátiť hroziacu nehodu a zasahujú napríklad autonómnym núdzovým brzdením, aby sa znížila závažnosť možných kolízií alebo sa im dokonca úplne zabránilo.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Nová GLE bola vôbec prvým SUV od Mercedes-Benz, do ktorého automobilka namontovala MBUX (Používateľský zážitok Mercedes-Benz), a taktiež prvé SUV od Mercedes-Benz s posuvnými zadnými sedadlami.

Spomedzi všetkých hybridných modelov s hviezdou v znaku dobíjateľných zo siete, GLE vyniká najmä dlhým elektrickým dojazdom vďaka veľkej, až 31,2 kW, kapacite akumulátora, ktorý takmer neobmedzuje batožinový priestor. S akumulátorom podobnej veľkosti by si vystačil aj menší elektromobil. Na jedno nabitie zvládne GLE takmer 100 kilometrov, pričom maximálna rýchlosť v elektrickom režime končí na úrovni 160 km/h.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Najväčší člen rodiny vozidiel EQ Power má pod kapotou vznetový motor s výkonom 143 kW (194 k) a silný elektromotor s výkonom je 100 kW (136k). Systémový výkon 235 kW (320 k) a systémový krútiaci moment 700 Nm zrýchlia vozidlo z nuly na sto za 6,8 sekúnd.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Mercedes-Benz GLE 350 de 4MATIC ponúka okrem nabíjania striedavým aj rýchlonabíjanie jednosmerným prúdom s maximálnym výkonom 60 kW. Hybridná GLE sa nabije z 10 na 100 percent v priebehu tridsiatich minút (z 10 na 80 percent to trvá cca 20 minút).

ZDROJ | Mercedes-Benz

Hudba budúcnosti už dnes. V ponuke Mercedes-Benz

Hybridy dobíjateľné zo siete sú budúcnosť a modernizované modely SUV od Mercedes-Benz do nej stopercentne zapadajú. Technológia hybridného pohonu dobíjateľného zo siete tvorí dôležitý pilier stratégie pohonov značky Mercedes-Benz na ceste k bez emisnej mobilite budúcnosti. Nové GLC a GLE sú perfektnými spoločníkmi na dynamickú a bezpečnú jazdu na diaľnici aj tiché šoférovanie po meste s nulovými emisiami.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Novými hybridnými GLC a GLE pokračuje Mercedes-Benz v produktovej ofenzíve s vozidlami dobíjateľnými zo siete. Aktuálna ponuka zahŕňa vyše 20 hybridných alternatív dobíjateľných zo siete. Od Triedy A po Triedu S, od GLA po GLE. Stačí si iba vybrať.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Majitelia nových hybridných modelov GLE a GLC automaticky získajú ku svojim novým vozidlám servis v cene vozidla na 6 rokov alebo do 160 000 kilometrov na výrobcom predpísané údržby. Okrem toho si klienti Mercedes-Benz môžu predĺžiť štandardnú záruku automobilu až na 6 rokov (do 160 000 kilometrov).

A keďže je pre Mercedes-Benz bezporuchová prevádzka vozidla absolútnou prioritou, svojim klientom raz ročne poskytne aj 20-minútovú servisnú prehliadku zdarma v autorizovaných servisoch.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Len do konca roka so zvýhodnením

Mercedes-Benz prináša pre záujemcov atraktívne cenové zvýhodnenie na hybridné modely dobíjateľné zo siete v podobe Technology Edition. Okrem toho zákazník získa aj kredit na nabíjanie až 2632 kWh. Viac informácii nájdete na web stránke mercedes-benz.sk.
Advertisement

Komentáre k článku