MWC 2016 – čo čakať od najväčšieho sviatku mobilného sveta?

ZDROJ | MWC

Výstava Mobile World Congress 2016 oficiálne začína až v pondelok, no už dnes večer a zajtra počas dňa nás čaká niekoľko tlačoviek, na ktorých budú predstavené prvé novinky. V Barcelone nebudeme chýbať ani tento rok a tak na TECHBOX.sk nájdete nielen tie najväčšie novinky, ale aj zaujímavé zariadenia, ktoré MWC 2016 odhalilo. Čo ale môžeme očakávať?

Alcatel

Čínsky výrobca si novinky chystá už na dnes večer. Predstavené majú byť nové smartfóny ONETOUCH IDOL 4 a IDOL 4S. Dvojica vlajkových lodí má priniesť nielen bohatú výbavu, ale aj prijateľnú cenu.

Vybavenejší model 4S by mal dokonca prekvapiť 5,2″ QHD displejom, výkonným hardvérom a kvalitným fotoaparátom.

Alcatel MWC 2016
ZDROJ | Alcatel

BlackBerry

V zozname vystavovateľov nechýba ani kanadské BlackBerry, o ktorom sa povráva, že predstaví nový smartfón s kódovým označením Vienna a s operačným systémom Android.

Nebude však vybavený hardvérovou QWERTY klávesnicou, ako model PRIV, no ponúknuť má podobne kvalitný hardvér s nižšou cenou.

CAT

CAT asi neprekvapí, veď len pred pár dňami predstavil novú vlajkovú loď, model CAT S60, no vidieť by sme mohli ešte jeden „hlúpy“ telefón s prijateľnejšou cenou, no vysokou odolnosťou.

CAT S60 11
ZDROJ | CAT

Lenovo

Ďalší čínsky výrobca svoje novinky už poodhalil, hoci veľmi stroho. Na svojom Twittri prezentoval smartfón, ktorý má byť vybavený Dolby Atmos technológiou a kovovým telom. Čo to presne bude môžeme iba hádať. Okrem toho sa vraj dočkáme aj nových tabletov a chýbať by nemali ani tzv. wearables zariadenia. Smart hodinky to ale asi nebudú.

https://twitter.com/Lenovo_in/status/699147337541644288/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw

LG

Juhokórejský výrobca neprekvapí. Už dlhú dobu sa hovorí o novej vlajkovej lodi LG G5, ktorá má priniesť dvojicu fotoaparátov, špičkový hardvér a navyše aj magický slot, niečo ako vymeniteľnú batériu. Tejto novinky sa dočkáme už zajtra poobede.

Rovnako má byť predstavená nová séria pomerne dostupných smartfónov X. Tie majú pútať konkrétnymi vychytávkami. Jeden má mať výborný displej, iný zas super selfie foťák apod. Celkovo by mali byť predstavené 4 modely X.

Vidieť by sme tiež mali naživo aj nový smartfón Stylus 2. Či sa dočkáme aj nových tabletov alebo smart hodiniek je zatiaľ otázne, no výrobca určite ešte niečím prekvapí.

LG G5
ZDROJ | LG

HTC

Taiwanský výrobca HTC nemá veľmi čím prekvapiť. Ak niečo ukáže, tak to bude nová vlajková loď One M10, nástupca One M9 z minulého roka. Po neúspechoch predošlých generácií sa ale neočakáva nič výmimočné.

Možno ale HT prekvapí a opäť sa vráti na výslnie. Vidieť by sme mali aj finálnu podobu virtuálnych okuliarov Vive či nejaké tie nositeľné zariadenia. Smart hodinky by prekvapili, no tie sú v pláne vraj až na apríl.

HTC One M10
ZDROJ | Hamdir

Huawei

Od čínskeho výrobcu je možné na MWC 2016 očakávať novú vlajkovú loď, model P9. Nástupca extrémne úspešného modelu P8 by mal prekvapiť zahnutým displejom, top hardvérom a duálnym fotoaparátom. Samozrejmosťou bude kovové telo či tenký dizajn.

Okrem toho sa šušká o novom tablete, hybride, ktorý bude pracovať buď na OS Android alebo na Windows 10. Vo výbave nemá chýbať stylus či prídavná klávesnica.

Huawei MWC pozvanka
ZDROJ | Weibo

Oppo

Na MWC 2016 by nemal chýbať ani ďalší čínsky výrobca, Oppo. Od neho sa očakáva ukázanie modelu F1, no chce ešte čímsi prekvapiť. Aspoň tak sa tvári na svojom Twittri.

Samsung

Druhý juhokórejský výrobca si taktiež do Barcelony chystá to najlepšie na tento rok, a to rovno dvojicu nových vlajkových lodí Galaxy S7 a Galaxy S7 edge. O tých sme toho už popísali množstvo, takže už asi ničím neprekvapia, no veríme, že niečo si výrobca ešte schováva v talári.

Okrem týchto noviniek sa ale hovorí o predstavení 360° kamery či nových zariadeniach pre virtuálny svet. Chýbať by nemali ani nové tablety či iné „drobnosti“. Tlačovku má výrobca naplánovanú na zajtra večer.

Samsung Galaxy S7
ZDROJ | VentureBeat

Sony

Japonský výrobca na MWC 2016 niečim prekvapí. Nebude to nová vlajková loď, tie predsa predstavil ešte počas výstavy IFA 2015, no očakávame nové tablety, resp. minimálne jeden, prekvapiť môže aj novými smart hodinkami či náramkom a nejakými nižšími modelmi smartfónov.

Sony je asi jediný výrobca z top výrobcov, ktorému neunikli žiadne informácie o chystaných modeloch.

Sony MWC 2016
ZDROJ | Sony

Xiaomi

Čínskych výrobcov uzatvára agresívne rastúce Xiaomi, ktoré chystá novú vlajkovú loď s označením Mi 5. Aj o tej sme už čo-to počuli, no je sa asi na čo tešiť.

https://twitter.com/hbarra/status/692532951104512001/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw

Komentáre k článku