Multimediálne repráky AQ M25 potešia zvukom i konektivitou

ZDROJ | AQ

Nová generácia reproduktorov AQ M25 je síce určená na prednes hudby, filmov a hovoreného slova, ale poteší aj náročnejších poslucháčov, ktorí si potrpia na vernosť zvuku.

Ako vidíte na obrázku, ide o klasické stereo prevedenie s dvojpásmovými meničmi. Dnes, sa totiž stávajú trendovými reproduktormi skôr tie, ktoré si potrpia na vzhľad a konštruktéri akoby popri tom zabudli, že hudba sa počúva stereo.

Tradičný český výrobca Acustique Quality na to nezabúda. Dvojica reproduktorov má integrovaný digitálny zosilňovač, USB vstup a nechýba Bleutooth 4.2 s podporou kodekov SBC, AAC, aptX a aptX-LL.

ZDROJ | AQ

Výškový reproduktor má 1 palec. O presné basy a zrozumiteľné stredy sa postará 5-palcový reproduktor s polypropylenovou membránou. Je vyrábaný na zákazku priamo pre AQ. V reproduktoroch nájdete ručne postavenú výhybku a bassrefles s rozsahom od 55 Hz.

V každom reproduktore je 30 W zosilňovač triedy D, menovitý výkon je teda 2 x 30 W. Na prednom paneli sa nachádza multifunkčný ovládač, okrem regulácie hlasitosti slúži na prepínanie vstupov.

ZDROJ | AQ

Digitálny zosilňovač a prítomnosť vstavaného D/A prevodníka pomôže používateľom s preklopením digitálneho zvuku na analógový a nemusia sa tak spoliehať na nekvalitné a lacné riešenia externých prevodníkov, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v počítačoch. K AQ M25 si tiež môžete jednoducho pripojiť gramofón, musí však byť vybavený phono predzosilňovačom.

Napájací adaptér má 14V/2,5 A. Reproduktory sú s impedanciou 8 Ω a citlivosťou 500 mV. Kmitočtový rozsah je (v pásme 8 dB) od 53 Hz do 40 kHz. Odstup signálu od šumu je min. – 90 dB. Rozmery reproduktora sú 160 × 296 × 215 mm pri hmotnosti 3,6 (ľavý) a 3,7 kg (pravý).

ZDROJ | AQ

Reprosústava je už v predaji, kúpiť si ju môžete za 259 € v čiernom alebo hnedom prevedení. V cene reproduktorov je aj diaľkové ovládanie.

ZdrojAcustique Quality

Komentáre k článku