Movado BOLD Motion – luxusné smart hodinky od HP

ZDROJ | Movado

Do biznisu so smart hodinkami sa najnovšie zapojilo aj americké HP. V spolupráci so švajčiarskym výrobcom klasických náramkových hodiniek Movado predstavilo nový model Movado BOLD Motion s viacerými zaujímavými vychytávkami.

Pozrite siWithings Activité Steel – nové dostupné analógové smart hodinky

Movado Bold Motion 4
ZDROJ | Movado

Prvou je určite ich klasický vzhľad analógových hodiniek, ktorý je skutočný. Nejde o displej napodobňujúci vzhľad klasického ciferníka, ale o reálne ručičky. Ciferník s priemerom 43,5 mm ale v sebe ukrýva niekoľko drobností.

https://www.youtube.com/watch?v=y2C_3swE9sQ

Ide hlavne o inteligentné podsvietenie, ktoré reaguje na aktuálne notifikácie z pripojeného smartfónu. Napríklad notifikácia z kalendáru bude oznamovaná nielen vibrovaním, ale aj svietením malých LED diód na ciferníku podľa konkrétneho času.

Movado Bold Motion 3
ZDROJ | Movado

Movado BOLD Motion budú spolupracovať nielen s OS Android, ale aj s iOS zariadeniami. Samozrejmosťou je niekoľko senzorov, ktoré sa starajú o monitorovanie vašej dennej aktivity. Čerešničkou na torte má byť batéria, ktorá vydrží na jedno nabitie celý týždeň. Hodinky sú navyše odolné voči vode (do 50 m).

Movado Bold Motion 7
ZDROJ | Movado

Zásadnou nevýhodou je ich cena, ktorá je na rozdiel od konkurenčných smart hodiniek výrazne vyššia. 795 dolárov za hodinky nemusí byť veľa, no konkurencia predáva svoje modely za sumy okolo 250-400 dolárov, čo je zhruba polovica. Ak sa bavíme o cene klasických značkových náramkových hodiniek, tak cena až taká vysoká nie je. V predaji bude dvojica modelov – strieborná s čiernou PVD (Physical vapor deposition) oceľou alebo celočierna PVD oceľ.

ZdrojHP

Komentáre k článku