Moto Parilla – elektrický bicykel do ťažkého terénu za šialenú cenu

ZDROJ | Moto Parilla

S elektrickými bicyklami a motorkami sa roztrhlo vrece. Najnovšie prichádzajú Taliani so svojim elektrickým bicyklom určeným do terénu Moto Parilla, ktorý pripomína terénnu motorku.

Po dizajnovej stránke vyzerá tento bicykel skutočne drsne a na prvý pohľad si ho môžete skutočne pomýliť s motorkou. Až kým nezbadáte pedále.

ZDROJ | Moto Parilla

Pozrite siHarley-Davidson má elektrický bicykel a skúter pre mladých

Bicykel je vyrobený z uhlíkových vláken v kombinácii s hliníkovým rámom. Ponúka obojstranné odpruženie a tiež veľké terénne kolesá Maxxis 4,8″ určené na takmer akýkoľvek povrch.

Na brzdenie budú slúžiť hydraulické brzdy Formula Cura-E Custom line. Čo sa týka motora, na výber sú motory od 250 W po 750 W. Batéria má energiu 650 Wh.

Bicykel Moto Parilla ponúka rôzne prémiové možnosti vrátane ručne šitého koženého sedadla či svetla zabudovaného priamo do rámu. Čo sa týka dojazdu, výrobca ho na stránke neuvádza.

Na druhej strane skôr ide o dizajnový úlet určený pre milovníkov terénu než o praktický bicykel. Svedčí o tom aj jeho hmotnosť, ktorá je neuveriteľných 38 kilogramov. Bežný elektrobicykel váži okolo 20 kg.

ZDROJ | Moto Parilla

Pozrite siBicykel s vodným chladením? ENERMAX propaguje zdravý životný štýl

Najhoršia na bicykli je určite jeho cena, ktorá je trochu prehnaná. Keďže ide o limitované kúsky, ktoré sa nebudú masovo vyrábať, bicykel Moto Parilla začína na cene 7 288 dolárov. Vyrobených ich bude iba 130 kusov tento rok. Na predaj bude ešte limitovanejšia verzia o počte 15 kusov. Tzv. Anniversary Edition bude stáť „skromných“ 10 869 dolárov. Táto edícia bude disponovať výkonným 1 000 W motorom.

Bicykle Moto Parilla sa dajú kúpiť už teraz, no rýchlosť distribúcie limitovaných kusov je otázna. K dispozícii sú aj ďalšie verzie bicyklu, napríklad verzia Ultra Carbon, ktorý je vyrobený na mieru.

ZDROJ | Moto Parilla

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojMoto Parilla,Electrek

Komentáre k článku