Miele TRIFLEX HX1 – 3 vysávače v jednom a navyše na baterky?

ZDROJ | Miele

Nemecké Miele sa pochválilo novým akumulátorovým tyčovým vysávačom TRIFLEX HX1, ktorý v sebe kombinuje vraj až tri vysávače. Ja v ňom vidím síce iba dva, no je to vraj o uhle pohľadu. Novinka má zvládnuť do 120 minút vysávania a chýbať nemá ani LED svetlo na podlahovej hubici.

Miele TRIFLEX HX1 je prvotinou nemeckého výrobcu v tomto segmente. Tyčových vysávačov Miele vyvinulo niekoľko, no až TRIFLEX HX1 je prvým batériovým kúskom. Dôvod je jednoduchý – Európania chcú bezdrôtové vysávače, káble a hlučné stroje ich už omrzeli. Osobne sa nečudujem, tiež to doma riešime bez káblov.

ZDROJ | Miele

Aby bol ale TRIFLEX HX1 v niečom iný ako konkurencia, Miele z neho urobilo vysávač 3v1. Prvým je samostatná jednotka, ktorá slúži napríklad na vysávanie vyvýšených plôch, prípadne auta či iných ťažšie dostupných miest. Druhým „vysávačom“ je tyčový vysávač s centrálnou jednotkou v spodnej časti, čím sa jeho ťažisko posúva výrazne k podlahe a tým sa zjednodušuje samotné vysávanie. V tomto režime HX1 dokáže aj stáť na podlahe.

ZDROJ | Miele

Tretím vysávačom, ktorý je však stále tyčový, je možnosť prepnutia centrálnej jednotky do hornej časti, vďaka čomu sa s HX1 dostanete aj pod nábytok. Šikovné, no 3v1 by som ho nenazval, stále ide o dva vysávače – ručný a tyčový.

O batérie sa postarala taktiež nemecká VARTA. Základná verzia s jednou batériou v balení vydrží do 60 minút vysávania. S dvomi batériami v balení, resp. ak si druhú dokúpite, sa Miele chváli výdržou až 120 minút. V oboch prípadoch ide ale o najnižší výkon vysávania. V najvyššom stupni vydrží jedna batéria 17 minút, s dvomi teda vysávate 34 minút.

Jedna 7-článková batéria má kapacitu 2 500 mAh a 25,2 V. Na nabitie potrebuje 240 minút. Nabíja sa priamo vo vysávači, je však možné si dokúpiť extra batériu za 139 € a nabíjačku za 92 €.

ZDROJ | Miele

Elektromotor má mať výkon 170 W + 50 W. Objem zbernej nádoby je 0,5 litra. Vybrané modely majú HEPA filter, ostatné majú mierne slabší filter nazvaný Lifetime filter. V oboch prípadoch má ísť o bezúdržbový filter. Vysávač má hmotnosť 3,64 g. Podlahová hubica má šírku slušných 28 cm, kefa vo vnútri je motorizovaná.

Miele predáva z TRIFLEX HX1 pomerne širokú škálu modelov, ktoré sa líšia iba detailami. Základná verzia HX1 SMUL0 stojí 549 € a v balení je len jedna batéria. Vyšší model HX1 Cat&Dog s cenou 669 € má opäť iba jednu batériu v balení, ale navyše dostanete špeciálnu hubicu s LED svetlom, ručnú kefu Electro Compact ideálna na sedačky a HEPA filter. Treťou verziou je model HX1 Performance za 669 €. Ten má oproti základnej verzii navyše v balení 2 batérie.

ZDROJ | Miele

Ďalšou verziou je HX1 Runner za 689 €. Táto verzia je takmer identická s Performance, má taktiež dve batérie, ale navyše ponúka podlahovú hubicu s LED svetlom. Top verzia HX1 Pro stojí až 779 € a ponúka dve batérie v balení, podlahovú hubicu s LED svetlom, extra nabíjačku na batériu v prípade, že s jednou už vysávate a HEPA filter.

Vo viacerých farbách je v predaji HX1 iba v základnej verzii. Vyššie verzie majú každá svoju špecifickú farbu.

ZDROJ | Miele

ZdrojMiele

Komentáre k článku