Microsoft Surface Go – najmenší a najdostupnejší Surface doteraz

ZDROJ | Microsoft

Microsoft a Apple mali do teraz trh rozdelený podľa ceny a veľkosti tabletov. Teraz však Microsoft predstavil tablet Surface Go, ktorý bude priamo konkurovať najlacnejšiemu iPadu.

recenziaMicrosoft Surface Go – konečne tablet bez zbytočných obmedzení

https://youtu.be/krRRskzHWFE

Microsoft Surface Go má kompaktnú 10-palcovú PixelSense obrazovku s pomerom strán 3:2 a rozlíšením 1 800 x 1 200 pixelov. Surface Go má hrúbku len 8,3 milimetrov a váži len 520 gramov. Jeho srdcom je procesor Intel Pentium Gold Processor 4415Y, ku ktorému môže byť spárovaných 4-8 GB 1 866 MHz LPDDR3 RAM.

Pozrite siXiaomi Mi Pad 4 – Android tablety ešte nevymreli

Základný model s 4 GB RAM, ktorý bude stáť 399 dolárov, bude obsahovať 64 GB eMMC pamäť. V prípade modelu s 8 GB RAM a 128 GB SSD už cena stúpa na 549 dolárov. Tieto modely ponúkajú iba Wi-Fi pripojenie, no neskôr v tomto roku sa má v predaji objaviť aj LTE verzia s 256 GB SSD. Wi-Fi modely začne Microsoft odosielať už 2. augusta.

ZDROJ | Microsoft

Microsoft pri Surface Go konečne prešiel na USB-C port, ktorý v tomto prípade slúži na nabíjanie a tiež na pripojenie ďalších zariadení. Nechýba však ani proprietárny Surface Connector, ktorý slúži na pripojenie k dokovacej stanici. Okrem toho ponúka Surface Go aj čítačku microSDXC kariet.

Pozrite siMicrosoft údajne pracuje na notebooku do vrecka s dvoma displejmi

Snáď nie je žiadnym prekvapením, že Surface Go beží na obmedzenom operačnom systéme Windows 10 Home S, do ktorého je možné nainštalovať iba aplikácie a hry z oficiálneho obchodu. Používatelia však majú k dispozícii aj možnosť bezplatnej aktualizácie na plnohodnotný Windows 10.

ZDROJ | Microsoft

Keďže sa Surface Go od ostatných modelov líši svojou veľkosťou, Microsoft k nemu musel vytvoriť nový Type Cover s klávesnicou, ktorý sa bude predávať samostatne za 99 dolárov. Náročnejší používatelia budú skôr preferovať Signature Type Cover, ktorý im za 129 dolárov ponúkne nie len povrch z Alcantary, ale aj klávesy s 1-milimetrovým zdvihom.

ZDROJ | 9to5Mac

Windows Precision Trackpad zabudovaný do obalu Signature Type Cover podporuje 5-bodové gestá, no ak by niekto preferoval klasickú myš, Microsoft za 35 dolárov ponúkne aj cestovnú myš Surface Mobile Mouse. K tomu samozrejme nechýba kompatibilita so stylusom Surface Pen, ktorý sa predáva za 99 dolárov.

ZDROJ | 9to5Mac

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku