Microsoft Office už aj ako kancelársky „švajčiarsky nožík“ do smartfónu

ZDROJ | Microsoft

Kancelársky balík Microsoft Office nie je na smartfónoch samozrejme žiadnou novinkou. Až teraz však dostáva jednotnú aplikáciu, ktorá zastrešuje tie najdôležitejšie funkcie, ktoré by ste mohli pri práci alebo štúdiu potrebovať.

Microsoft si razí cestu poskytovania služieb na viacerých platformách už niekoľko rokov, čoho výsledkom je aj ponuka pomerne kvalitných aplikácií Word, Excel, PowerPoint a ďalších aj pre smartfóny s operačným systémom Android a iOS. Doteraz im však chýbala centrálna aplikácia, ktorá by používateľom poskytla tie najdôležitejšie funkcie pod jednou pomyselnou strechou.

Aplikácia s jednoduchým názvom Microsoft Office slúži v prvom rade na úpravu dokumentov, tabuliek a prezentácií formátov tohto kancelárskeho balíka. Jej súčasťou je aj možnosť spolupráce s ostatnými používateľmi v reálnom čase, ako aj obľúbené šablóny a podpora cloudových úložísk.

Microsoft však zašiel ešte ďalej a do aplikácie pridal funkcie, ktorými programy balíka Office na počítači nedisponujú. Možno najvýraznejšou funkciou je napríklad možnosť zosnímania fyzického papierového dokumentu a jeho následná konverzia do Wordového dokumentu. Rovnakým spôsobom dokáže aplikácia Microsoft Office zdigitalizovať aj tabuľky.

V prípade práce s prezentáciami dokáže aplikácia používateľom ponúknuť ideálny dizajn prezentácie na základe fotografií uložených v smartfóne používateľa. Skvelým bonusom je tiež možnosť podpisovania PDF dokumentov a možnosť jednoduchého prenosu súborov medzi počítačom a smartfónom.

Aplikácia Microsoft Office samozrejme nemá nahradiť doterajšie samostatné aplikácie Word, Excel a PowerPoint, ktoré majú v spektre ponúkaných funkcií ešte stále značnú prevahu. Keďže však nová centrálna aplikácia ponúka mnoho zaujímavých funkcií aj bezplatne, získať si môže najmä tých, ktorí si doteraz ani jednu z doterajších samostatných aplikácií do svojho smartfónu nenainštalovali.

ZDROJ | Microsoft

Microsoft Office96%

Veľkosť:
378.6 MB
Platforma:
Android 6.0 alebo novší, iOS 12.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Microsoft Office je nová centrálna aplikácia, ktorá združuje všetky dôležité funkcie známeho kancelárskeho balíka programov do jedného prostredia, pričom na to nabaľuje aj niekoľko ďalších šikovných funkcií vytvorených špeciálne pre moderné smartfóny.

Komentáre k článku