Microsoft Math Solver vyrieši domáce úlohy z matematiky za vás

ZDROJ | Microsoft Corporation

Ak je matematika vašou „Achillovou pätou“, alebo sa iba chcete doučiť niektoré matematické princípy, siahnuť môžete po bezplatnej aplikácii Microsoft Math Solver, ktorá vám príklady nielen vypočíta, ale aj krok po kroku vysvetlí.

https://youtu.be/BGm7I2Gek10

Microsoft sa pri tvorbe najnovšej mobilnej aplikácie rozhodol zapriahnuť do praxe umelú inteligenciu, ktorá sa tentokrát postará o výpočet matematických príkladov. Poradí si s aritmetikou, trigonometriou, rovnicami, štatistikou a s mnohými ďalšími druhmi príkladov, ktoré za vás vypočíta po jeho odfotení alebo ručnom prepísaní do smartfónu.

Sila aplikácie Microsoft Math Solver však samozrejme nespočíva iba v tom, že za vás v priebehu niekoľkých sekúnd vypočíta aj pomerne zložité príklady. Dôležité je, že vám pod výpočtom dokáže zobraziť presný postup výpočtu, krok po kroku, aby ste celý princíp mohli aj pochopiť.

Postup výpočtu môžete vidieť v základnom zobrazení iba vo forme po sebe idúcich krokov. Po kliknutí na každý jeden krok však uvidíte aj textové vysvetlenie, čo algoritmus v danom kroku príkladu urobil. Slovný postup však nie je dostupný v slovenskom jazyku. Na výber máte z angličtiny, nemčiny, španielčiny a niekoľkých ďalších svetových jazykov.

Aplikácia Microsoft Math Solver je na rozdiel od podobných aplikácií kompletne bezplatná a nenájdete v nej ani žiadne reklamy. Na druhej strane v nej však tu a tam narazíte na chyby, ktoré sa často napravia až po kompletnom reštarte aplikácie. Microsoft našťastie aplikáciu pravidelne aktualizuje a chyby postupne vylaďuje popri tom, ako do aplikácie pridáva nové funkcie.

ZDROJ | Microsoft Corporation

Microsoft Math Solver89%

Veľkosť:
36.7 MB
Platforma:
iOS 11.0 alebo novší, Android 5.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Aplikácia Microsoft Math Solver vám umožní v priebehu niekoľkých sekúnd vyriešiť aj pomerne zložité matematické príklady. Tie stačí odfotiť alebo prepísať do smartfónu, na čo vám následne aplikácia ponúkne nielen samotný výsledok, ale aj podrobne popísaný postup výpočtu.

Komentáre k článku