Mercedes-Maybach Ultimate Luxury – najluxusnejšie SUV na svete?

ZDROJ | Mercedes-Maybach

Maybach bol vždy synonymom pre luxusné limuzíny a platilo to aj po tom, čo spoločnosť kúpila automobilka Daimler (Mercedes-Benz). Najnovšie sme sa dočkali prvého SUV od tejto spoločnosti. Privítajte Mercedes-Maybach Ultimate Luxury.

https://www.youtube.com/watch?v=4CfJOHV2EIE

Posledný týždeň vychádzali malé úniky, ktoré sa týkali dnešného odhalenia konceptu SUV Mercedes-Maybach. Z nich sme sa mohli napríklad dozvedieť, že vozidlo disponuje až štyrmi elektromotormi, ktoré sa starajú o výkon až 750 koní.

V kombinácii s 80 kWh batériou, Mercedes-Maybach Ultimate Luxury by mal zvládnuť prejsť viac ako 320 kilometrov na jedno nabitie.

Koncept tiež sľubuje rýchlonabíjanie, ktoré by malo zabezpečiť nabitie na dojazd 100 kilometrov len v priebehu 5 minút.

ZDROJ | Mercedes-Maybach

Pozrite siMercedes Maybach bude mať futuristické svetlomety s projektormi

Samotná dizajnová stránka je tiež zaujímavá. Mercedes-Maybach Ultimate Luxury bol predstavený v červenom farebnom spracovaní. Najzaujímavejšou časťou je predný gril vozidla a samotný tvar, ktorý trochu pripomína kombináciu dizajnu Mercedesu GLE coupé a majestátnosti Rolls Royce Ghost.

V interiéri sa autori vyhrali s ebenovým drevom, ktorý Mercedes nazval Magic Wood. Vraj je to podobné drevo, aké sa používa v čínskom nábytku. Sedadlá sú potiahnuté bielou kožou s ružovými prvkami čo dodáva vozidlu atmosféru čínskej čajovej ceremónie. V aute dokonca nájdete miesto na čaj a tiež priehradku, kde nájdete výber z čajov.

ZDROJ | Mercedes-Maybach

Pozrite siVision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet – loď na kolesách bez strechy

Samotné vozidlo vraj disponuje relaxačným režimom, ktoré kombinuje osvetlenie, hudbu a vône. Uvidíme, či sa vozidla dočkáme aj v reálnej výrobe.

Čo na toto luxusné SUV poviete? Neviem ako vy, ale Mercedes-Maybach bol pre mňa vždy zosobnením luxusnej limuzíny, rovnako ako klasické vozidlá Mercedes, kde výstrelky v podobe snahy o SUV (GLE, GLA či GLC) iba zakrývajú úspech tried C,E,S a samozrejme G. Napriek tomu je Mercedes-Maybach Ultimate Luxury zaujímavým doplnkom do rodiny Mercedes-Benz.

ZdrojAutoblog

Komentáre k článku