Mercedes-Benz EQV, inteligentný van úplne bez emisií

ZDROJ | Mercedes-Benz

Elektroofenzíva nemeckej automobilky prináša čisto elektrické vozidlo aj do kategórie vanov. Mercedes-Benz stavia pri tomto modeli na vynikajúcej Triede V a kombinuje jej všestrannosť a nulové emisie elektromobilu.

Srdcom EQV je elektrické pohonné ústrojenstvo namontované na prednej náprave, ktorú aj poháňa. Výsledkom je luxusný van s výkonom 204 koní a krútiacim momentom 362 Nm. Maximálny dojazd EQV predstavuje až 360 km (podľa WLTP). Akumulátor s využiteľnou kapacitou 90 kWh, ktorý je zabudovaný v podlahe a nezasahuje do interiéru auta, je možné nabiť vďaka maximálnemu nabíjaciemu výkonu 110 kW na rýchlonabíjacej stanici približne za 45 minút z 10 na 80%.

Efektívne do cieľa

Efektívny a komfortný spôsob jazdenia prináša inteligentná prevádzková stratégia. Stupeň rekuperácie môžete určovať jednoducho a pohodlne počas jazdy autom. Podľa potreby môžete meniť intenzitu rekuperácie radiacou páčkou, ktorá sa nachádza za volantom.

ZDROJ | Mercedes-Benz

O komfortnú automatickú voľbu stupňa rekuperácie sa stará režim DAUTO. Vďaka spojeniu informácií z bezpečnostných asistentov, navigácie a kamery, sa intenzita rekuperácie v reálnom čase prispôsobí aktuálnej situácii. Štyri jazdné programy okrem toho pomáhajú zákazníkom individuálne si vybrať počas jazdy medzi maximálnym komfortom a maximálnym dojazdom.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Napríklad, ak pred vjazdom do obce pustíte plynový pedál, systém začne rekuperovať tak, aby ste do nej vošli rýchlosťou 50 km/h. Navyše, stupeň rekuperácie môžete určovať jednoducho a pohodlne aj počas jazdy autom. Podľa potreby môže meniť intenzitu rekuperácie radiacou páčkou, ktorá sa nachádza za volantom.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Inteligentné plánovanie trasy cez nabíjacie stanice

Infotainment MBUX obsahuje ponuky a funkcie špecifické pre elektromobily. Navigácia s Elektrickou inteligenciou prepojí aktuálny stav nabitia akumulátora, meteorologické údaje a informácie o nabíjacej infraštruktúre a automaticky tak vypočíta rýchlu a komfortnú trasu s malým množstvom zastávok na nabíjanie a krátkymi časmi nabíjania. Pri plánovaní sa pritom uprednostnia rýchlonabíjacie stanice, aby bolo cestovanie čo najkomfortnejšie.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Technologický líder

O stave akumulátora vás informuje aj aplikácia Mercedes me, ktorá zvládne omnoho viac. Umožní vám kedykoľvek a kdekoľvek skontrolovať aktuálny status svojho vozidla: Určite sú okná a dvere zatvorené? Je tlak v mojich pneumatikách správny? Akú vzdialenosť ešte prejdem na toto nabitie? Auto viete na diaľku aj zamknúť či otvoriť alebo vychladiť či zohriať vďaka funkcii predklimatizácie.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Zákazník prostredníctvom služby Mercedes me Charge získa prístup k celosvetovo najväčšej nabíjacej sieti s cca 300 000 nabíjacími bodmi a 300 rozličnými operátormi verejných nabíjacích staníc v samotnej Európe (mestá, parkovacie miesta, diaľnice, nákupné strediská a podobne). Zákazníci pritom profitujú z integrovanej funkcie platby s jednoduchým zúčtovaním. Služba Mercedes me Charge v spojení s balíkom IONITY umožňuje aj prístup k nabíjacím staniciam paneurópskej rýchlonabíjacej siete IONITY.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Odvezie veľkú rodinu a aj klientov firmy

Z priestrannosti Mercedes-Benz EQV profitujú najmä väčšie rodiny, ktoré dokážu naplno využiť priestor automobilu. Vďaka flexibilnej zástavbe samostatných sedadiel alebo lavíc je EQV možné nakonfigurovať ako 6-, 7- alebo dokonca 8-miestne vozidlo.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Po rodinách toto vozidlo môžu využiť napríklad firmy alebo hoteli, ktoré hľadajú reprezentatívne vozidlo kyvadlovej dopravy, ktoré komfortnou a mimoriadne tichou jazdou splní všetky požiadavky kladené na prepravu osôb na vysokej úrovni.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Potrebujete mať v EQV batožinu? Elektrická dodávka ponúka batožinový priestor 1 030 až 1 410 litrov. Mercedes-Benz EQV je k dispozícii ako variant s dlhým alebo extra dlhým rázvorom.

Advertisement

Komentáre k článku