McIntosh predstavil nový gramofón MT2

ZDROJ | Mcintosh

Niekde som čítal, že McIntosh je Leica v audio. Tak ako je Leica perfektná a zároveň ikonická medzi fotoaparátmi a optikou, tak v audio zariadeniach je podobne zavedená značka McIntosh. Oboje si však môže dovoliť len málokto.

ZDROJ | McIntosh

Za posledných šesť mesiacov spoločnosť McIntosh predstavila niekoľko nových zariadení – 1 200-wattový monoblokový zosilňovač, svoj prvý hybridný zosilňovač MA252, SACD / CD transport a podobne.

ZDROJ | McIntosh

Gramofón MT2 Precision je cenovo dostupnejší, ako MT10 a MT5. Prehráva obe rýchlosti, teda 45 aj 33,3 RPM. McIntosh MT2 je vybavená vysoko výkonným tanierom s motorovým pohonom a precíznym ramienkom.

Výrobca tvrdí, že výstupný výkon je dostatočne silný a kompatibilný nielen s prenoskami s pohyblivou cievkou (MC) – ktorá sa dodáva s gramofónom, ale aj s cievkou s pohybujúcim sa magnetom (MM).

ZDROJ | McIntosh

Vonkajšia platňa je vyrobená z polyoxymetylénu a má hrúbku jeden palec, aby mohla lepšie absorbovať vibrácie. Vnútorná platňa je vyrobená z presne opracovaného hliníka na CNC stroji. Obe platne poháňa oceľový hriadeľ.

ZDROJ | McIntosh

Zaujímavé na tomto výrobku je, že prichádza zložený a nastavený už z výroby. To znamená, že doma už nemusíme nastavovať výšu ramena, sledovaciu a protišmykovú silu. Gramofón stačí len vybrať a pripojiť do siete a k zosilňovaču.

 

Pozrite siAudio-Technica AT-LP5 – Gramofóny sú opäť v móde!

Ako pri všetkých produktoch od McIntosh, ani tu nechýba ikonické zelené presvetlenie, ktoré vychádza spod taniera.

MT2 Precision sa začne predávať vo Veľkej Británii od leta za cenu 4 995 libier.

ZDROJ | McIntosh

ZdrojMcIntosh

Komentáre k článku