Marantz M-CR612: prichádza inovácia populárneho all-in-one systému

ZDROJ | MODERNHIFI

Multifunkčný zvukový systém M-CR611 z rady Melody Media predstavil Marantz len v lete minulého roku a už chystá jeho inováciu v podobe M-CR612.

Aj v tomto prípade ide o kombináciu CD prehrávača s tunerom, streamerom a stereo zosilňovačom v jednom zariadení, takže stačí pripojiť reproduktory, prípadne aktívny subwoofer a môžete počúvať obľúbenú hudbu.

Pozrite siMarantz M-CR611 Silver Gold – all-in-one systém pre náročných

Na prednom paneli sa v osvedčenom dizajne udiali len minimálne zmeny – v novej verzii sa pod trojriadkový OLED displej presunuli tlačidlá na digitálne ovládanie hlasitosti a prepínač vstupov, ktoré boli v modeli M-CR611 umiestnené na pravom, resp. ľavom okraji predného panelu. Pribudlo tlačidlo „back“, no zároveň z predného panelu zmizol vstup USB.

ZDROJ | RADIOKÖRNER

USB pamäťové médiá však môžete prehrávať po pripojení do vstupu USB-A na zadnom paneli. Tam sú k dispozícii aj dva digitálne optické vstupy, dva analógové vstupy cinch High Level Stereo, pripojenie do siete Ethernet, analógový výstup a výstup na subwoofer.

Koaxiálny anténny vstup poslúži na pripojenie antény pre tuner FM a DAB+.

Pozrite siMarantz 10 Series – prémiové audio pre fajnšmekrov

Konfigurácia reproduktorov A/B umožňuje individuálne ovládanie hlasitosti pre zóny A a B, alebo spoločné ovládanie pre zóny A a B súčasne. Pomocou tohto audio systému môžete teda ozvučiť dve samostatné miestnosti súčasne. Zabezpečia to štyri zosilňované kanály s výkonom  4x 30 wattov, v spriahnutom móde (bi-amping) dajú výkon 2x 60 wattov.

ZDROJ | RADIOKÖRNER

Novinkou je automatické rozpoznávanie vstupov. Akonáhle je na príslušnom vstupe prítomný signál, Marantz M-CR612 sa naň automaticky prepne.

V sieti po kábli, aj bezdrôtovo

Nemenej dôležitá je aj bezdrôtová konektivita Wi-Fi a Bluetooth. Nový all-in-one systém disponuje Bluetooth pripojením s párovaním NFC a s AirPlay2 pre produkty Apple, takže hudbu zo svojho smartfónu si užijete vo veľkom štýle. Keďže má integrovaný aj multiroom systém HEOS, môžete hudbu zdieľať cez sieť Wi-Fi na kompatibilných HEOS zariadeniach v celom dome, alebo v byte.

ZDROJ | RADIOKÖRNER

S bezplatnou aplikáciou HEOS (k dispozícii je pre iOS, aj Android) zmeníte svoj smartfón na diaľkový ovládač M-CR612. Môžete si užívať obľúbené skladby zo streamingových služieb, ako Spotify, Tidal, Deezer, Napster, Sound Cloud, či Amazon Prime Music.

A ak vás neberie terestriálne rozhlasové vysielanie FM (DBA+ u nás zatiaľ veľmi neužijete), k dispozícii sú tisíce internetových rádií.

Pre ďalšie zjednodušenie ovládania bude Marantz M-CR612 po aktualizácii firmvéru schopný pracovať s rôznymi hlasovými asistentmi – s Amazon Alexa, Google Assistant a Apple Siri.

Slušný systém za férovú cenu

Frekvenčná odozva 10Hz – 26 KHz a celkové harmonické skreslenie (THD) 0,1% v kombinácii so stereo výkonom 2 x 60W (s funkciou bi-amping) dávajú dobré predpoklady na kvalitné ozvučenie bežných izieb.

Pozrite siMarantz dvíha latku s prvým 13.2 kanálovým Ultra HD AV predzosilňovačom

Z integrovaného CD prehrávača v Marantz M-CR612 môžete prehrávať okrem klasických CD, aj disky CD-R / RW, WMA a MP3. Ako plynú mesiace a roky, CD budú čoraz okrajovejším médiom, takže častejšie siahnete po streamingu. S M-CR612 to nebude problém.

Alebo pripojte Marantz Melody Media M-CR 612 k počítaču, hudobnému serveru, alebo zariadeniu UPnP (napríklad NAS) vo vašej domácej sieti a použite ho ako digitálny jukebox.

Míľniky vzniku a vývoja Marantz Melody Series si môžete pozrieť v nasledujúcom videu:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=SL7abOC-adg

 

Individuálne nastaviteľné LED osvetlenie predného panelu je bonusom, ktorý pomôže z tohto audiosystému vytvoriť zaujímavý doplnok moderného interiéru.

Marantz začne s dodávkami M-CR612 a M-CR412 (čo je nižší model all-in one systému bez Wi-Fi konektivity) koncom apríla. K dispozícii bude v strieborno-zlatom alebo čiernom prevedení za odporúčanú cenu 699 €. M-CR412 sa na trhu objaví v júni 2019 a mal by stáť 499 €.

ZdrojBIS audio

Komentáre k článku