Mapy Google začnú zobrazovať očkovacie centrá, zatiaľ však iba v USA

ZDROJ | Google

Po mape odberových miest rozšíri Google svoju informačnú vrstvu venovanú ochoreniu COVID-19 už aj o vakcinačné centrá. Urobí tak v rámci väčšej iniciatívy v boji proti pandémii, pre ktorú vyčlenil aj 150 miliónov dolárov v podobe grantov na reklamu pre viaceré neziskové organizácie.

Google chce ľuďom výrazne uľahčiť nielen testovanie, ale s rozbehom distribúcie vakcín aj očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Kľúčom k úspechu v podobe vysokej miery zaočkovanosti populácie je pritom dostatočná informovanosť občanov o samotnom očkovaní. Do hry preto zapája svoju reklamnú platformu, ako aj mapovú službu.

150 miliónov dolárov na podporu vzdelávania o vakcínach

Google od začiatku pandémie pomohol viac ako 100 vládnym a neziskovým organizáciám v rozširovaní dôležitých informácií o novom koronavíruse poskytnutím kreditu platného v rámci jeho reklamnej platformy.

Program Ad Grants Crisis Relief, do ktorého je zapojená aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) či americké centurm pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC Foundation), dnes Google obohacuje o ďalších 100 dolárov. Ďalších 50 miliónov dolárov k tomu plánuje spoločnosť investovať do spolupráce s organizáciami, ktoré sa postarajú o distribúciu informácií o vakcínach do izolovaných komunít.

Vakcinačné centrá v aplikácii

Google taktiež v rámci zvyšovania informovanosti svetovej populácie rozširuje svoj všeobecný informačný panel o ochorení COVID-19 spustený ešte v priebehu minulého roka do ďalších 40 krajín sveta.

Pozrite siViete ako si v Google Mapách pozriete info o COVID-19?

Používatelia služby Mapy Google budú môcť zároveň cez tento informačný panel už čoskoro zistiť, kedy sa podľa lokálneho vakcinačného plánu dostanú na rad a kde sa v závislosti od ich aktuálnej polohy nachádza najbližšie vakcinačné centrum. Informovať chce Google podobne aj používateľov platformy YouTube.

Vakcinačné centrá sa objavia v Mapách Google už v najbližších týždňoch, na úvod v amerických štátoch Arizona, Louisiana, Mississippi a Texas. Ďalšie štáty majú do služby pribúdať postupne, o dostupnosti týchto informácií mimo Spojených štátov však zatiaľ nehovorí.

Očkovať sa bude aj v priestoroch Google

Medzi lokality zobrazené v Mapách Google sa majú objaviť aj budovy, parkovacie plochy či otvorené priestranstvá patriace spoločnosti Google. Takéto vakcinačné centrá chce Google otvoriť vo svojich priestoroch v spolupráci s lokálnymi autoritami najprv v Los Angeles, San Franciscu, Washingtone a napokon aj New Yorku.

Pozrite siHonor V40 (View40) je oficiálne vonku, bude mať aj Google služby?

Google priamo pomáha aj pri distribúcii vakcín, kde sa má jeho umelá inteligencia v priestore platformy Google Cloud starať napríklad o predikciu dopravnej situácie alebo počasia pri preprave vakcín s vysokou citlivosťou na skladovaciu teplotu. Takzvanú inteligentnú platformu pre dopad vakcíny majú v praxi využívať napríklad štáty New York a Severná Karolína.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku