Mapy Google vymenia najrýchlejšiu trasu za tú najekologickejšiu

ZDROJ | Isaac Mehegan

Google sa po dosiahnutí vlastnej uhlíkovej neutrality teraz môže sústrediť na minimalizáciu znečisťovania životného prostredia aj z pohľadu používateľov jeho služieb. Pri plánovaní trás preto po novom nebude ako prvú ponúkať najkratšiu trasu ale primárne tú, pri ktorej spotrebujete najmenej paliva.

Google podľa portálu autoevolution pripravuje viaceré novinky pre používateľov služby Mapy Google, ktoré sa dotknú cestujúcich autami, aj hromadnou dopravou. V oboch prípadoch ide o novinky pre plánovanie trás.

V prípade plánovania trasy autom budú Mapy v predvolenom nastavení po novom ponúkať ako prvú trasu, pri ktorej spotrebujete najmenej paliva. Najkratšie a najrýchlejšie trasy budú samozrejme v plánovači dostupné aj naďalej, zobrazované už ale budú ako alternatívne trasy. Táto novinka má do služby doraziť niekedy v priebehu tohto roka.

Cestujúci (mestskou) hromadnou dopravou sa môžu tešiť na výraznejšie rozšírenie podrobnej navigácie, ktorá vám ukáže všetky informácie o zastávkach a prestupoch počas cesty. Po nedávnom sprístupnení tejto funkcie vo francúzskom meste Lille ju Google čoskoro prinesie aj do Lyonu a ďalších európskych miest.

ZDROJ | autoevolution

Mapy Google sa týmito krokmi podpíšu pod zníženie uhlíkovej stopy, k čomu sa prihlasuje čoraz viac technologických gigantov. Samotný Google sa stal uhlíkovo neutrálnou spoločnosťou ešte v roku 2017 vďaka nákupu dostatku 100 % obnoviteľnej energie, ktorá zodpovedala jeho celosvetovej spotrebe.

Zdrojautorevolution

Komentáre k článku