Mantis – s touto kolobežkou budete predbiehať aj autá

ZDROJ | Fluid Free Ride

Elektrické kolobežky rozdelili obyvateľov miest na dva tábory – jedni ich vo veľkom využívajú na ekologické presúvanie po meste a druhí ich kritizujú za nebezpečnú jazdu. Nová kolobežka Mantis od firmy Fluid Free Ride pravdepodobne tieto dva tábory ešte viac rozdelí.

Mantis po dizajnovej stránke pripomína bežnú elektrickú kolobežku, rozdiel je v motore, ktorý sľubuje maximálnu rýchlosť až 64 kilometrov za hodinu. Bežné elektrické kolobežky majú rýchlosť obmedzenú na 25 km/h.

ZDROJ | Fluid Free Ride

Pozrite siSegway má elektrickú kolobežku, ktorá sa vie sama ísť nabiť

Jazdiť po meste takouto rýchlosťou je už skutočne nebezpečné a vlastníci týchto kolobežiek by museli na jazdu využívať iba vozovku, nie chodníky tak ako to robia teraz. Pri jazde v takej rýchlosti by kolobežkári mohli byť účastníkmi bežnej cestnej premávky. Otázne je, aký by bol vplyv na nehodovosť.

Kolobežka Mantis je k dispozícii v dvoch verziách – Base a Pro. Obe disponujú duálnym 1 000 W motorom, pevnými kolesami, LED svetlom a širokými riadidlami. Hmotnosť kolobežky je okolo 28 kilogramov.

Hlavným rozdielom medzi verziami je kapacita batérie. Kým Base verzia disponuje 17,5 Ah batériou, Pro verzia má 24,5 Ah batériu. Dojazd je pri Base verzii 64 kilometrov v režime ECO a pri verzii Pro je dojazd 88 kilometrov.

ZDROJ | Fluid Free Ride

Dojazd je celkom slušný, no treba brať do úvahy, že nabíjanie z 0 na 100 % kapacity môže trvať aj celú noc. Dojazd sa pri rýchlejšom režime samozrejme znižuje.

Ďalším rozdielom medzi Base a Pro verziou sú brzdy. Base verzia využíva tzv. semi-hydraulické brzdy a Pro plnohodnotnú hydrauliku. Rozdiel spočíva najmä v údržbe a kvalite brzdenia, ktorá je pri verzii Pro lepšia.

ZDROJ | Fluid Free Ride

Pozrite siANTIK ku kolobežkám a bicyklom pridá zdieľané skútre

Čo sa týka cien, Mantis Base stojí 1 499 dolárov a Mantis Pro 2 099 dolárov. K dispozícii by mali byť už budúci mesiac pre americký trh. Ceny sú samozrejme vyššie v porovnaní s bežnými elektrickými kolobežkami, no v tomto prípade doplácate najmä za vyššiu rýchlosť, ktorú nie vždy a všade využijete. Napriek tomu je dobré, že takáto rýchla kolobežka na trhu existuje.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojFluid Free Ride

Komentáre k článku