Apple iPhone SE je tu aj s malým displejom

ZDROJ | Apple

Notice: Undefined index: source_name in /home/clients/tech-01/techbox.sk/sub/test/wp-content/themes/techbox/inc/extras.php on line 306

Apple počas dnešnej tlačovej konferencie presne podľa očakávaní predstavil nový iPhone. V tomto prípade sa však nejedná o nástupcu súčasných modelov iPhone 6S a iPhone 6S Plus, ale o model, ktorý budú milovať všetci tí, ktorí si doposiaľ nový iPhone nekúpili, lebo boli pre nich nové modely priveľké. Apple totiž predstavil nový iPhone SE.

RECENZIAApple iPhone SE – malý, ale s rýchlymi črevami

Apple iPhone SE 02
ZDROJ | Apple

Pozrite siNový Apple iPad Pro má 9,7″ displej a 12 Mpx foťák a 256 GB pamäť

Novinka teda nenesie názov iPhone 5se, ale jednoducho iPhone SE. Ponúkne dizajn podobný iPhonu 5 a samozrejme 4″ displej. Srdcom nového iPhone bude nový procesor Apple A9, ktorý nájdete v iPhone 6S a 6S Plus.

RECENZIATestovali sme nový Apple iPhone 6S Plus s unikátnym 3D Touch

Chýbať nebude ani koprocesor M9. Vďaka nemu bude nový iPhone SE nielen schopný merania rôznych aktivít, ale samozrejme využívať aj funkciu „Hey Siri“ pre rýchle vyvolanie asistentky Siri.

Apple iPhone SE 04
ZDROJ | Apple

iPhone SE bude disponovať 12 Mpx snímačom, technológiou Focus Pixels, HDR, Panoráma a samozrejme aj funkciu Live Photos. Predná FaceTime kamera má HD rozlíšenie video a podobne, ako v prípade nových iPhonov nebude chýbať ani Retina blesk, kedy smartfón ako blesk využíva vlastný displej. iPhone SE umožní natáčania Ultra HD videa, pričom vďaka výkonnému hardvéru umožňuje strihanie dvojice Ultra HD videí súčasne.

iPhone se 17
ZDROJ | Apple

 

Podobne ako súčasné iPhony aj iPhone SE bude disponovať Apple Touch ID pre odomknutie pomocou odtlačku prstu, pričom nebude chýbať ani Apple Pay. iPhone SE príde na trh s novým operačným systémom Apple iOS 9.3, ktorý ponúka nové funkcie, ako je napríklad Night Shift pre potlačenie modrého svetla, alebo možnosť zamknutia poznámok pomocou Apple Touch ID.

iPhone se 19
ZDROJ | Apple

Vďaka menšiemu displeju sa môže nový iPhone SE pochváliť pomerne slušnou výdržou aj napriek len 1 642 mAh batérii. Apple iPhone SE bude dostupný v štyroch farbách, rose gold, gold, space gray a silver.

https://www.youtube.com/watch?v=ilJMof-Iblo&feature=youtu.be

Jeho začiatočná cena bude 399 USD. Apple však v základnom modeli ešte stále presadzuje iba 16 GB integrovanej pamäte. Ak si budete chcieť kúpiť iPhone SE 64 GB, budete si musieť minimálne na americkom trhu pripraviť 499 USD.

Apple iPhone SE 13
ZDROJ | Apple

Jeho predobjednávky začnú 24. marca, pričom do prvých krajín sa dostane už 31. marca. Bohužiaľ, Slovensko medzi nimi nie je. Ak teda chcete nový iPhone SE, budete si musieť počkať. Apple však uviedlo, že do konca mája plánuje uviesť nový iPhone SE do 110 krajín.

iPhone se 16
ZDROJ | Apple

Komentáre k článku