Lyric Speaker – priehľadný unikát zobrazí aj texty piesní

ZDROJ | COTODAMA

Nemusí ísť len o karaoke – texty piesní sú dôležitou integrálnou súčasťou „ľahkej múzy“ aj pri bežnom počúvaní. Pokiaľ ich však nepoznáte naspamäť, zanotovať si spolu s kapelou nemusí byť jednoduché.

Od prípadnej frustrácie vám môže pomôcť neobvyklý reproduktor Lyric Speaker z dielne japonskej spoločnosti COTODAMA.

Pozrite siLyric Speaker – priehľadný unikát zobrazí aj texty piesní

Lyric Speaker je ručne vyrábaný v extrémne malých sériách – vyrobí sa len 15 kusov za mesiac, je však nadupaný modernými technológiami.

ZDROJ | COTODAMA

Reproduktor obsahuje dva 20-wattové meniče, umiestnené v 22-palcovom transparentnom akrylovom LCD paneli. Je to bedrôtový streamovací systém, ale nejde o Bluetooth reproduktor. Na bezdrôtový prenos využíva Wi-Fi, takže hudbu zo smartfónu, počítača, alebo tabletu môžete streamovať prostredníctvom AirPlay a Spotify Connect.

https://www.youtube.com/watch?v=I9dJOGbO4H0

Podporuje Wi-Fi v oboch pásmach – 2,4GHz, aj 5 GHz v štandardoch 802.11a/b/g/n/ac.

Reproduktor potrebuje prostredníctvom Wi-Fi aj internetovú konektivitu, pretože po výbere skladby čerpá dáta z online databázy anglických a japonských textov PetitLyrics, ktorá obsahuje texty viac ako 2 miliónov skladieb a stále sa rozširuje.

Pozrite siTechnics ukázal na High End Show Mníchov Bluetooth reproduktor SC-C50

Pokiaľ sa zvolená skladba nachádza v databáze, reproduktor stiahne text a zobrazí ho ako synchronizovanú pohyblivú grafiku zároveň so spevom. Algoritmy analyzujú náladu a štruktúru každej skladby, aby určili spôsob, akým sa grafika pohybuje po obrazovke, ktorá je zároveň ozvučnicou audio systému.

ZDROJ | COTODAMA

Ak hrá pomalšiu pieseň, alebo baladu, fonty textu aj jeho pohyby sú mäkké. Pri razantnejšej rockovej muzike sa zas prezentuje výraznejší text s hrubším fontom.

Technológia hudobnej analýzy vyvinutá v National Institute of Advanced Industrial Science and Technology (AIST) automaticky skúma náladu a štruktúru piesne a vstavaný interpretačný procesor generuje pohybovú grafiku pre každú prehrávanú skladbu.

https://www.youtube.com/watch?v=qrWQXLUv6HU

Lyric speaker je prvý reproduktor na svete vybavený technológiou „Lyric Sync Technology“, ktorá automaticky prekrýva krásne texty. Piesne, ktoré nie sú v databáze PetitLyrics, sa budú takisto prehrávať, ale na displeji sa jednoducho bude reprodukovať grafický obrázok rytmu.

Pozrite siGarvan SA115 – poriadny zvuk pre záhradnú párty

Systém s dvoma pasívnymi žiaričmi a dvojicou koaxiálnych reproduktorov má výkon 2x20W a solídnu frekvenčnú odozvu 40Hz až 40kHz. Ovládanie zo smartfónov s iOS, aj s Androidom zabezpečí aplikácia Lyric Speaker App.

Hoci bol Lyric Speaker prvýkrát predstavený v roku 2016, na európskom a americkom trhu sa objavil len nedávno. Pri cene 4500 USD to nie je práve najlacnejšia hračka. Vzhľadom na počty vyrábaných kusov však pravdepodobne nehrozí, že sa s ním stretnete na pulte predajní s Hi-Fi technikou.

ZdrojCOTODAMA

Komentáre k článku