Logitech Circle 2 – modulárna bezpečnostná Wi-Fi kamera

ZDROJ | Logitech

Logitech pred nejakým časom predstavil bezpečnostnú Wi-Fi kameru Circle. Teraz sa jej pokračovanie dočkalo niekoľkých zmien, mnohých zaujme hlavne modulárnosť.

https://youtu.be/vShC8AMR4Kk

Prvá generácia Logitech Circle sa vyznačovala jednoduchým, zato pekným dizajnom, príjemnou aplikáciou aj zaujímavými funkciami. Logitech si z tejto kamery odniesol všetko to podstatné a vylepšil niekoľko aspektov.

Prvou veľkou zmenou je vzhľad Logitech Circle 2 je značne menšia, čomu dopomohla aj zmena tvaru. Z gule sa tak stal objekt pripomínajúci satelit.

ZDROJ | Logitech

Ďalšou vlastnosťou je vynovený objektív. Ten má väčšie zorné pole, zo 135° narástlo na 180°, vo väčšine prípadov by preto mohla odpadnúť potreba elektrického ramena, ktoré sa otáča. To tu ani nenájdeme. Rozlíšenie ale zostalo rovnaké, a teda Full HD.

Pozrite siLogi Circle, kamera, ktorá postráži váš domov

Najväčšou novinkou však budú moduly, ktoré sa ku kamere môžu jednoducho pripojiť. Rozšírenie funkcionality využijú najmä tí, ktorí chcú Logitech Circle 2 používať na menej zvyčajných miestach.

Jedno z príslušenstiev umožní napríklad lepšie prichytenie na okno. Kamera navyše rozpozná, o aký modul ide a automaticky vypne infračervené svetlo z dôvodu odrážania a pri večernom nahrávaní sa prepne do nočného režimu.

ZDROJ | Logitech

Iný použiteľný doplnok slúži na využitie vonku. V prípade káblovej verzie predĺži dĺžku napájania o 4,5 metra a nechýba ani obal, ktorý kameru chráni pred nepriaznivým počasím. V tomto kite sa nachádzajú aj náhradné batérie, ktoré vydržia až tri mesiace.

Poteší aj podpora inteligentnej domácnosti v podobe Amazon Alexa a Apple HomeKit. V praxi to bude znamenať napríklad ovládanie pomocou hlasových príkazov.

ZDROJ | Logitech

A pre tých, ktorí majú vo veciach radi prehľad spoločnosť ponúka šifrované cloudové úložisko. Na to sa ukladá posledných 24 hodín záznamu. Za príplatok 4 USD dostanete ďalších 14 dní a za 10 dolárov celý mesiac.

Logitech Circle 2 príde v dvoch variantoch. Klasická káblová verzia bude stáť 180 dolárov, bezdrôtová alternatíva je o 20 dolárov drahšia.

ZdrojLogitech

Komentáre k článku