Logitech Circle View ponúkne vyššiu kvalitu obrazu a zálohu na Apple iCloud

ZDROJ | Logitech

Logitech predstavil novú bezpečnostnú kameru Circle View, ktorá okrem podpory platformy HomeKit podporuje aj nový štandard HomeKit Secure Video. Namiesto vlastných serverov tak na zálohu využíva Apple iCloud.

Logitech Circle View nadväzuje na kamery Circle, ktoré boli populárne medzi majiteľmi zariadení od Apple práve vďaka podpore platformy HomeKit. Záznam z týchto kamier je tak možné sledovať priamo cez aplikáciu Domov na zariadeniach s operačným systémom iOS, iPadOS, watchOS, macOS a tvOS.

ZDROJ | Logitech

Nová kamera Circle View však túto funkcionalitu dopĺňa o nový štandard HomeKit Secure Video, ktorým Apple obchádza potrebu odosielania záznamu z kamery na často nedostatočne zabezpečené servery ich výrobcov. Záznam je možné namiesto toho ukladať na šifrované servery služby iCloud.

Pozrite siHuami má hi-tech masku na tvár, samodezinfikuje sa a rozumie si s Face ID

Kamera si na ovládanie a zálohu cez HomeKit vyžaduje centrálny hub, ktorým môže byť napríklad aj iPad, Apple TV alebo reproduktor HomePod. Majitelia si navyše budú musieť priplatiť za niektorú z vyšších kapacít služby iCloud. Pri jednej kamere je potrebné úložisko s minimálnou kapacitou 200 GB, pri ďalších kamerách až 1 TB.

ZDROJ | Logitech

K cene 179,99 € za kameru si je tak potrebné pripočítať mesačné poplatky za iCloud, ktoré pri 200 GB začínajú na cene 2,99 € mesačne. Napriek tejto podmienke však záznam z kamier z predplatenej kapacity priamo neukrajuje.

Za túto nemalú investíciu dostanete od Circle View Full HD záznam so 180-stupňovým záberom na priestor domácnosti. Logitech navyše sľubuje vyšší dynamický rozsah s lepšou viditeľnosťou detailov v tieňoch a presvetlených oblastiach slnečným svetlom.

Pozrite siHackeri zneužili viaceré európske superpočítače na ťaženie kryptomien

Vďaka vodeodolnému hliníkovému telu je kameru možné namontovať aj do exteriéru. Na rozdiel od jej predchodcov so vstavanou batériou však bude v takomto prípade potrebná inštalácia napájania. Circle View totiž ponúka iba priame káblové napájanie. Jej súčasťou sú navyše aj mikrofóny, ktoré môžu slúžiť na obojsmernú komunikáciu cez mobilnú aplikáciu Logitech Circle.

ZDROJ | Logitech

Aj napriek tomu, že sa Circle View nemôže oprieť o výpočtový výkon vzdialeného cloudu, dokáže automaticky rozpoznávať prítomnosť človeka, zvierat alebo áut a tieto udalosti zaznačiť do záznamu. Tieto výpočty prebiehajú priamo na hardvéri kamery.

ZDROJ | Logitech

Logitech Circle View je už aktuálne v predaji a keďže ide o priamu súčasť ekosystému HomeKit, okrem bežných predajcov elektroniky je dostupná aj v kamenných predajniach a internetovom obchode spoločnosti Apple a v sieti jej autorizovaných predajcov.

ZdrojLogitech

Komentáre k článku