Loewe bild 7 – prvý luxusný OLED Ultra HD TV

ZDROJ | LOEWE

Nemecká spoločnosť Loewe predstavila nový Ultra HD televízor. To, že ide o luxusný kúsok, nie je žiadnym prekvapením, no novinka po prvýkrát v histórii spoločnosti bude používať OLED panel.

Pozrite siLoewe Technologies GmbH – takmer 100 rokov na trhu

LOEWE bild7 4
ZDROJ | LOEWE

Loewe bild 7 je nezvyčajné označenie, no celý televízor je nezvyčajný. Dodávať sa bude prekvapivo s uhlopriečkami len 55 a 65 palcov (v súčasnosti je v top-end segmente minimom 65 palcov).

recenziaLoewe Bild 7.77 – obrovské 77” OLED „kino“

Napriek menším uhlopriečkam budúcich majiteľov zaujme už na prvý pohľad dizajnom. Ten je matný, jedine krycie sklo panelu je lesklé.

Loewe bild 7 live 4

Hrúbka televízora je vďaka použitiu OLED panela len 7 mm a nebyť potreby výkonného hardvéru a portov, hrubšia by nebola ani v spodnej časti.

RECENZIA Loewe Reference 85 – prémiový dizajn za 18 tisíc eur

LOEWE bild7 3
ZDROJ | LOEWE

V nej je totiž schované všetko potrebné, od výkonného procesora na spracovanie Ultra HD obrazu, až po množstvo portov pre pripojenie periférií. Tie sú ukryté pod látkou, aby zbytočne nerušili okolie a unikátny dizajn novinky.

V prípade, že si ju zákazník vyberie so stojanom, po zapnutí tenký OLED panel sústava elektromotorov zdvihne do výšky pre lepšiu viditeľnosť. Na OLED paneli je to ale prakticky jedno, z akéhokoľvek uhla má byť obraz výborne viditeľný.

LOEWE bild7 11
ZDROJ | LOEWE

O kvalitu obrazu sa má starať nový proces spracovania obrazu nazvaný VantaVision. Ten vznikol od momentálne najčernejšieho materiálu na svete – VantaBlack. Loewe bild 7 chce práve absolútnu čiernu na paneli dosiahnuť.

Hoci technické parametre výrobca zatiaľ zahalil rúškom tajomstva, vieme, že novinka bude v základe osadená 1 TB pevným diskom na nahrávanie programov. Vďaka zabudovaným Bluetooth a Wi-Fi modulom bude možné novinku ovládať aj cez mobilné appky

LOEWE bild7 9
ZDROJ | LOEWE

V zadnej časti je okrem série portov aj výkonný soundbar so šiestimi reproduktormi a 4 pasívnymi basovými žiaričmi, ktorý by mal ponúknuť výkon až 120 W.

Prekvapením je, že ho je možné použiť ako samostatný Bluetooth reproduktor pre smartfóny či iné bezdrôtové zdroje hudby.

LOEWE bild7 10
ZDROJ | LOEWE

V predaji bude aj niekoľko typov stojanov, ktoré sú špeciálne vyvinuté pre tento model. Viacero z nich bude motorizovaných, ale samozrejme za príplatok. Ich cenu, ale ani cenu novinky zatiaľ nepoznáme. Vidieť by sme ju mali na výstave IFA 2016 v Berlíne už o pár dní.

LOEWE bild7 8
ZDROJ | LOEWE

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

ZdrojLoewe

Komentáre k článku