LMX 64H – elektrický bicykel s maximálnou rýchlosťou 45 kilometrov za hodinu

ZDROJ | LMX Bikes

LMX je francúzska firma, ktorá má za sebou už viacero elektrických bicyklov. Najnovšie predstavila novinku LMX 64H, ktorá podľa vlastností skôr pripomína motorku než bicykel.

Bicykle sú v móde a to hlavne tie elektrické. Vidím ich čoraz častejšie na lesných cestách. Bicykel of firmy LMX však bude určený aj na rýchlu jazdu a umožní vám predbiehať aj autá.

ZDROJ | LMX Bikes

Pozrite siKarmic OSLO – elektrický bicykel, pri ktorom sa nezapotíte

Svedčí o tom 2,5 kW elektrický motor a 200 Nm krútiaci moment. Hlavným znakom je možnosť výberu, či chcete jazdiť na bicykli alebo na motorke. Znamená to, že bicyklu samozrejme nechýba pedálový asistent, no má tiež ručný plyn, ktorý vám pomôže pri teréne, v ktorom by vám pedále nepomohli.

Po dizajnovej stránke bicykel LMX 64H určite nezaujme tak ako konkurenčné kúsky, ktoré boli za posledné týždne predstavené. Príkladom je štýlový Greyp G5 alebo terénny Moto Parilla.

Bicykel vám umožní vyberať medzi tromi módmi asistencie. Výhodou je, že napriek vlastnostiam motorky, spĺňa všetky pravidlá európskej legislatívy. Znamená to, že podobne ako mopedy disponuje miestom na štátne poznávacie značky a nechýbajú zrkadlá a svetlá.

ZDROJ | LMX Bikes

Pozrite siGoCycle GXi – populárny elektrický skladací bicykel dostal nástupcu

Do práce napríklad môžete jazdiť na bicykli a z práce na motorke. Výber je len na vás. Samotný bicykel má hmotnosť 28 kilogramov. Jedinou neznámou je dojazd, no batéria má kapacitu slušných 857 Wh a nabitie na 100 % trvá približne 250 minút.
Čo sa týka ceny, LMX 64H sa momentálne dá predobjednať za cenu 4 990 € a po začatí predaja cena stúpne na 5 760 €.

Čoskoro by sa mala začať výroba vo Francúzsku a bicykel by mal byť hotový do leta 2020. Napriek vysokej cene dostanete variabilný bicykel s veľmi slušnou maximálnou rýchlosťou. Treba tiež dodať, že značkové elektrické bicykel sa predávajú za porovnateľnú cenu. Čo na tento nový prírastok do rodiny elektrických bicyklov poviete? Kúpili by ste si ho za takúto cenu?

ZdrojLMX Bikes

Komentáre k článku