LG vylepšilo puzdro s dvoma displejmi a naplnilo ho smartfónom LG G8X ThinQ

ZDROJ | LG

LG na berlínskej IFA 2019 predstavilo vylepšený LG Dual Screen a G8X ThinQ. Smartfónu so skladacím displejom sme sa tak nedočkali.

Zvesti hovorili, že spoločnosť LG na veľtrhu IFA 2019 v Berlíne predstaví skladací smartfón a naskočí tak na vlnu populárneho trendu, kde momentálne surfujú Huawei a Samsung. Očakávania tu prirodzene boli, nakoľko LG vo svojej divízii televízorov pracuje na rolovacej obrazovke a LG Display vyrába displeje pre kadekoho.

LG predstavilo LG Dual Screen, teda 2-displejové riešenie pre smartfóny. Avšak, nejde úplne o zariadenie, ktoré si mnohí predstavovali. Dual Screen je totiž púzdro s USB-C konektorom, ktoré smartfón rozširuje o druhý displej, respektíve aj tretí. Ten má 2,1-palca je monochroamtický, no vybavený aj OLED riešením.

ZDROJ | LG

Displej má uhlopriečku 6,4-palca, je to OLED FHD+ FullVision s pomerom strán 19,5:9 a obsahuje aj kvapôčkový výrez pre selfie kameru. Rozlíšenie je 2 340 x 1080 pixlov, 403 ppi. Púzdro má robustné pogumovanie s certifikáciami IP68 a MIL STD 810G. Pánt je 360-stupňový, teda si odklopný displej viete preložiť na zadnú stranu smartfónu, resp. puzdra. Znie to možno fajn, no hrubý predel určite nebude vyvolávať pocit jednej veľkej obrazovky. Rozmery sú 165,96 x 84,63 x 14,99 milimetrov, váha sa zastavila na 134 gramoch. Farba púzdra je Aurora Black.

Druhú obrazovku LG Dual Screen môžete využiť ako klávesnicu, či gamepad, LG ponúka vlastný web prehliadač Whale, ktorým viete surfovať na oboch obrazovkách súčasne. Na jednej môžete mať otvorený YouTube, na druhej prehliadač. Tiež je k dispozícii funkcia vo fotkách, kedy na jednej obrazovke máte náhľady z galérie a na druhej otvorenú konkrétnu fotografiu na celý displej. Pozerať video roztiahnuté na oba displeje sa však nedá.

Aby sa však dal obal použiť potrebuje smartfón a ním je LG G8X ThinQ. Nie je úplne jasné, či do LG Dual Screen dostanete aj iný model, zrejme skôr v budúcnosti, preto treba brať tieto novinky, ako nerozlučnú dvojičku. Pozrime sa ale, čo LG G8X ThinQ ponúka.

ZDROJ | LG

Displej je totožný s tým na obale. Zaujímavosťou je zabudovaná čítačka odtlačkov prstov, ktorá funguje ako na displeji smartfónu, tak displeji obalu, čo pridáva na pohodlnosti používania. G8X ThinQ má dobre známu automatickú korekciu jasu, novinkou je automatická korekcia kontrastu. V LG mysleli aj na situáciu, kedy si sekundárnym displejom prekryjete hlavný fotoaparát. V takomto prípade ho nahradí kamera v kvapôčkovom/selfie výreze sekundárneho obalu.

Fotoaparáty sú na LG G8X ThinQ dva. Hlavný má 12 Mpx a clonu f/1?8, zatiaľ čo superširoký sa môže pochváliť 13 Mpx, zorným uhlom 136 stupňov a clonou f/2,4. Selfie kamera dostala do vienka 32 Mpx a clonu f/1,9. Tieto vlastnosti preberá selfie kamera umiestnená na LG Dual Screen.

Pozrite siLG G8S ThinQ: Stojí za tie peniaze?

Režim reflektor sa má v prípade slefie fotografií postarať jasnejšie a ostrejšie fotografie, tiež má toto softvérové riešenie lepšie prekresliť tmavé miesta fotky. Režim Akcia využíva umelú inteligenciu a s rýchlosťou uzávierky 1/480 sekundy chce ponúknuť naozaj ostré fotografie aj pri tých najrýchlejších pohyboch. nechýba 4K video, 4K Timelapse, či moderná stabilizácia obrazu. Novinkou je prepínanie medzi predným a zadným fotoaparátom počas nahrávania videa.

V hrudi novinky od LG bije Qualcomm Snapdragon 855 za podpory 6 GB RAM pamäte. Do smartfónu uložíte 128 GB dát, úložisko môžete rozšíriť na  2TB pomocou microSD karty. Batéria má objem 4 000 mAh, o rýchlo nabíjanie sa tu stará Qualcomm Quick Charge 3.0 technológia, výroba nič bližšie nešpecifikoval.

Vrámci konektivity je k dispozícii Bluetooth 5, NFC, USB-C a Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac. Farba LG G8X ThinQ je totožná s LG Dual Screen, teda Aurora Black. LG uviedlo, že LG G8X thinQ a LG Dual Screen budú na kľúčových trhoch dostupné počas štvrtého kvartálu rou 2019. Ceny zatiaľ neprezradili.

 

Zdrojlgnewsroom.com

Komentáre k článku