LG SIGNATURE OLED TV W7 – O tomto ste snívali

ZDROJ | LG

OLED je dnes už jednoznačne kráľovskou technológiou televíznych panelov. Je to tak kvôli nedostižným zobrazovacím schopnostiam, aj pre revolučné fyzikálne a rozmerové vlastnosti. Tie od základov menia naše vnímanie televíznej obrazovky.

ZDROJ | LG

Priekopníkom OLED technológie a zároveň svetovou jednotkou v produkcii veľkoplošných OLED displejov je LG Electronics. A práve modelová rada televízorov LG SIGNATURE OLED TV W pripomína zoznam najvyspelejších signálnych, zvukových a obrazových technológií, ktoré sa stretli na jednom mieste.

Nie TV na stene, ale „tapeta“

Rozdiel medzi LED LCD aj s tým najlepším podsvietením a panelmi LG SIGNATURE OLED TV W je zrejmý na prvý pohľad a jednoznačne ukazuje, kto má navrch. Nedostižná luminancia, farebná paleta a dokonalá čierna vďaka zhášaniu individuálnych pixelov sú atribúty, ktoré dávajú LG SIGNATURE OLED TV W neprekonateľný náskok.

Tieto výnimočné TV panely sú aktuálne k dispozícii s uhlopriečkou 65“ a 77“, v oboch prípadoch s rozlíšením 3840 x 2160 obrazových bodov, teda 4K UHD. Televízory podporujú HDR10, či prichádzajúci formát Hybrid Log-Gamma (HLG) a Advanced HDR od Technicoloru.

Všimnite si extrémnu tenkosť televízora LG OLED 65W7V, kde panel na stene má iba 3,85 mm!ZDROJ | LG

Vďaka zdokonalenej technológii má TV panel LG SIGNATURE OLED77W7P, teda model so 77“ uhlopriečkou, hrúbku necelých 6 mm, čím zásadne mení zaužívané vnímanie geometrických proporcií televízorov (65“ obrazovka má hrúbku dokonca len 3,85 mm!).

Z TV panelu v priestore, alebo na stene, sa zrazu stáva realistická TV tapeta s extrémne širokým pozorovacím uhlom. Panel sa na stenu uchytí jednoducho iba prostredníctvom magnetického držiaku.

Soundbar s konektormi, ktorý je súčasťou LG OLED W7, ponúkne aj priestorový zvuk Dolby AtmosZDROJ | LG

Zvuk, na ktorý sa nezabúda

Kvôli extrémnej štíhlosti sa väčšina elektroniky a audio systém presťahovali do samostatného boxu. Nie je to však nevýhoda, práve naopak. Televízor tak zároveň získal špičkový soundbar, ktorý je s TV panelom prepojený jediným plochým, takmer neviditeľným, káblom. Dedikovaný soundbar so zvukom v konfigurácii 4.2 kanálov, výkonom 60W, režimom priestorového zvuku a s dekodérmi pokročilých zvukových formátov Dolby Atmos a DTS-HD snúbi zvukovú kvalitu na primeranej úrovni s kvalitou obrazu.

ZDROJ | LG

Keď Smart TV, tak skutočne chytrý

Kým niektorí výrobcovia rezignovali a využívajú OS tretích strán, hlavne Android TV, LG zostáva pri svojom webOS 3.5, univerzálnom a ľahko ovládateľnom operačnom systéme, s robustnou podporou univerzálneho vyhľadávania. Priamo v TV sú predinštalované multimediálne kanály ako Netflix, Amazon, YouTube, Vudu, Hulu a Google Play Movies, a mnoho ďalších sa dá stiahnuť z obchodu.

Program Channel Plus, ktorý je súhrnom 70 bezplatných streamovaných digitálnych kanálov vrátane športu a noviniek z národných vysielacích sietí mnohých určite poteší tiež.

ZDROJ | LG

Ak si chcete novinky LG SIGNATURE OLED TV W7 dopriať, nájdete ich v ponuke predajcu Alza.cz a v LG brand shope v Prahe.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom LG.

Komentáre k článku